Riaditelia stredných škôl sa stretli s ministrom školstva

Diskutovali o novom školskom roku

Tlačová správa

Ako bude prebiehať vyučovanie na stredných školách Prešovského samosprávneho kraja (PSK) v novom školskom roku. Aj o tom diskutovali vo štvrtok 26. augusta predseda PSK Milan Majerský s ministrom školstva Branislavom Gröhlingom na porade riaditeľov stredných škôl PSK v Tatranskej Lesnej.

Zhodli sa na tom, že na udržanie prezenčnej formy výučby bude dôležitá najmä kolektívna imunita. Aktuálne je však v Prešovskom kraji zaočkovaných len takmer 37 percent obyvateľov. Najviac v okrese Prešov (43 %), najmenej v okrese Stará Ľubovňa (33 %).

Porada riaditeľov stredných škôl v Tatranskej Lesnej

„Robíme všetko pre to, aby sa mohli deti vrátiť bezpečne do škôl. Už niekoľko týždňov očkujeme v obchodných centrách a včera sme začali aj s očkovaním takpovediac na ulici, na gastronomickom festivale v Poprade. Chceme byť tak prístupnejší pre všetkých, ktorí majú o očkovanie záujem. Vakcína je zatiaľ naša najúčinnejšia zbraň pre vírusom, ktorú máme. Aj preto by som chcel povzbudiť tých, ktorí ešte stále váhajú, nech navštívia naše očkovacie miesta a zaočkujú sa na počkanie bez nutnosti registrácie,“ vyzval predseda PSK Milan Majerský.

Tlačový brífing v Tatranskej Lesnej

Podľa ministra školstva je delta variant veľmi agresívny vírus, pred ktorým sa dá chrániť jedine očkovaním. Aj preto rezort školstva navštevuje samosprávne kraje a upozorňuje na dôležitosť očkovania.

„Toto nie je iba o otvorení školského roka, o tých pár dňoch, ktoré nás čakajú nasledujúci týždeň. Toto je o tom, ako bude školský rok pokračovať kontinuálne. Preto sa  budeme aj naďalej stretávať s jednotlivými aktérmi, naďalej budeme argumentovať vedeckými poznatkami a faktami, budeme robiť rôzne ďalšie diskusie s jednotlivými lekármi, aby sme vyvracali všetky hoaxy, nepravdivé informácie a takýmto spôsobom hoci pomaly, ale predsa zvyšovali priemer zaočkovanosti a vytvorili bezpečný priestor pre naše deti,“ povedal Gröhling.

Minister školstva Branislav Gröhling

Okrem potreby očkovania diskutoval minister školstva a prešovský župan s riaditeľmi škôl o problémoch a fungovaní škôl. V minulom školskom roku študovalo na 72 stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK vyše 23-tisíc žiakov.

V Prešove 26. augusta 2021

Odd. komunikácie a propagácie PSK