Pútnici majú za sebou už 57 kilometrov púte po Evanjelizačnej ceste

K putujúcim sa pridali aj arcibiskup Ján Babjak a predseda PSK Milan Majerský

Región

Putovanie po Evanjelizačnej ceste dnes pokračovalo štvrtým dňom aj s jeho excelenciou  arcibiskupom prešovskej archieparchie Jánom Babjakom a predsedom PSK Milanom Majerský, ktorí spoločne s pútnikmi dobrovoľníkmi putovali 11 kilometrov z Dúbravy do Spišského Podhradia. Tam ich privítal primátor mesta Michal Kapusta, na Spišskej Kapitule biskup Ján Kuboš.

Začiatok púte v Dúbrave

Putovanie z Dúbravy do Spišského Podhradia

Pútnici pod Spišským hradom

Schádzanie zo Spišského hradu

Za štyri dni prešli pútnici z Ľutiny cez Jakubovu Voľu, Lačnov, Dúbravu okolo Spišského hradu až na Spišskú Kapitulu 57 kilometrov. Teraz ich čaká deň voľna, počas ktorého si môžu vyskúšať paraglajding, lezenie po skalách či sa zapojiť do dobrovoľníctva. Evanejlizačná cesta je dlhá 75 kilometrov a jej cieľ je na Mariánskej hore v Levoči. Prináša putovanie  so spoznávaním prírodných a kultúrnych pamiatok regiónu, duchovnú obnovú a nové zážitky.

Pútnici v Spišskom Podhradí

Putovanie Spišským Podhradím

Cieľ v Spišskom Podhradí

Od Evanjelizačnej cesty, ako jednej z aktivít projektu Svätomariánska púť „Svetlo z východu“, ktorého je PSK vedúcim partnerom, sa očakáva spontánne šírenie myšlienky Svätomariánskej púte a tento zámer sa darí plne napĺňať. Evanjelizačná cesta prepája najvýznamnejšie mariánske pútnické miesta na poľsko-slovenskom pohraničí a budú naň nadväzovať ďalšie pripravované aktivity vo forme nových investícií na samotnej trase a nových foriem zážitkového turizmu.

Cieľ v Spišskej Kapitule

Podpis do pamätnej kroniky

Oddelenie komunikácie a propagácie PSK

Mgr. Daša Jeleňová