Obec Lúčka v súťaži Dedina roka 2021

Prezentácia pred hodnotiacou komisiou

Región

Obec Lúčku (okres Svidník) navštívila 17. júna národná hodnotiaca komisia súťaže Dedina roka 2021 v počte sedem členov. Privítal ju starosta obce Mikuláš Mašlej tradičným slovanským zvykom – chlebom a soľou za sprievodu miestnej ľudovej cimbalovej hudby.

Obec v spolupráci s Materskou a Základnou školou v Lúčke, poslancami obecného zastupiteľstva, Rímskokatolíckou cirkvou, Dobrovoľným hasičským zborom, Telovýchovnou jednotou „Topľan“ Lúčka, miestnymi združeniami, ochotnými podnikateľmi a živnostníkmi  pripravila nápaditý a originálny program.

Miestny detský folklórny súbor

V rámci prezentácie v spoločenskej sále obecného úradu – kultúrneho domu  predstavila svoju rozmanitú históriu za 620 rokov od Prvej písomnej zmienky,  úspechy pri budovaní a rozvoji obce vo všetkých oblastiach kultúrneho a spoločenského života  obce.   Zároveň poukázala aj na problémy, ktoré v súčasnosti obec trápia, či už je to dobudovanie vodovodu, kanalizácie, ČOV, miestnych komunikácií. Aj touto formou chcela  deklarovať zložitosť procesov pri ich realizácii a požiadala  o pomoc pri ich riešení.  Prítomní si mohli pozrieť dobovú aj súčasnú fotodokumentáciu  na  výstavných paneloch a na pultoch, ako aj  historické aj súčasné stroje používané pri hospodárení.

Po úvodnej prezentácii nasledovala netradičná prehliadka vozom ťahaným koňmi okolia obecného úradu s novým parkom, ktorý bol zrealizovaný s dotačnou podporou  SAŽP, Rímskokatolíckeho kostola Nanebovzatia Panny Márie, Základnej a Materskej školy vrátane kultúrneho programu, športového areálu a miestnej DPO – novej hasičskej zbrojnice.

Po prezentácii obce bola hodnotiaca komisia  pozvaná do kultúrneho domu  na malé „retro“ občerstvenie pripravené z miestnych produktov občanmi obce.

Za posledné roky prešla Obec Lúčka silne viditeľnou premenou a rozsiahlym rozvojom s množstvom zrealizovaných investičných, ako aj spoločenských projektov a aktivít. Svojím napredovaním v rozvoji, významnou mierou prispieva k skvalitňovaniu života svojich občanov a je príkladom aj pre okolité samosprávy.

V Lúčke 11. augusta 2021

Obec Lúčka