Do súťaže Dedina roka 2021 je zapojených sedem obcí z PSK

Prezentovali sa pred národnou hodnotiacou komisiou

Región

Zapojené obce z PSK do súťaže Dedina roka 2021

Súťaž Dedina roka 2021 má za sebou veľmi dôležitú hodnotiacu časť, a to samotnú prezentáciu svojej obce pred sedem člennou národnou hodnotiacou komisiou.

V dňoch 17. až 24. júna.2021 sa uskutočnili prezentácie obcí Dlhé Klčovo, Hertník, Kapušany, Kladzany, Lúčka, Sedliská a Stebník z Prešovského samosprávneho kraja. Samotná prezentácia má podľa podmienok súťaže presnú dĺžku  trvania  3 hodiny.

V tejto prezentácii samosprávy v spolupráci s občanmi, ako aj miestnymi združeniami a spolkami, ukázali a predviedli všetko, čím vytvárajú podmienky pre život v obci.

Aj keď v tomto krátkom čase nebolo  možné národnej hodnotiacej komisii a hosťom ukázať všetko pekné a užitočné veríme, že svojimi nápaditými prezentáciami všetkých  určite silne oslovili.   Veľká snaha a usilovnosť najlepších z nich bude ocenená dobrým umiestnením v jednotlivých súťažných kategóriách súťaže, aj keď sme si vedomí, že  naše krásnom Slovensko má veľmi veľa úspešne sa rozvíjajúcich obcí a konkurencia v súťaži je veľká.

To, že z nášho Prešovského samosprávneho kraja bolo v tejto súťaži prihlásených až 7 obcí z celkovo 29 v rámci celého Slovenska, svedčí o tom, že obce v našom kraji majú čo ukázať ostatným samosprávam na Slovensku a sú veľmi dobrým príkladom a inšpiráciou pri rozvoji vidieka. Ich neoceniteľná práca a obetavosť boli  vynikajúco odprezentované nielen domácim, ale zvlášť  národnej hodnotiacej komisii a hosťom.

Pre vedenie Prešovského samosprávneho kraja sú tieto zúčastnené obce svojou usilovnou prácou pri rozvoji kraja dôležitými článkami v riadení spoločnosti a zaslúžia si veľké uznanie a podporu.

V Prešove 23. júla 2021

Publikované: 23.07.2021 / Aktualizované: 23.07.2021 HoreTlačiť