Úrad PSK opäť zriadil špeciálne odberové miesto

Otestuje žiakov, aj zamestnancov škôl

Úrad PSK

Žiaci a zamestnanci stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti prešovskej župy sa budú môcť cez víkend otestovať priamo na Úrade Prešovského samosprávneho kraja. Župa chce odbremeniť samosprávu od prívalu ľudí.

Úrad Prešovského samosprávneho kraja (Ú PSK) zriadil už po druhýkrát špeciálne odberové miesto priamo vo svojich priestoroch na Námestí mieru 2 v Prešove. Počas piatku 5. februára testoval najmä svojich zamestnancov a ich rodinných príslušníkov. A to v čase od 9.00 hod. do 16.00 hod.

Testovanie na Úrade PSK

S testovaním na Úrade PSK bude pokračovať aj zajtra, teda v sobotu 6. februára. Odberné miesto má poslúžiť predovšetkým pre študentov a zamestnancov župných stredných škôl a taktiež pre zamestnancov organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK. Testovanie bude prebiehať od 8.00 hod do 18.00 hod. Hlavným cieľom je odbremeniť samosprávu od náporu študentov, ktorí majú od pondelka 8. februára nastúpiť na prezenčné vyučovanie.

Stredné školy v pôsobnosti prešovskej župy by sa mali otvárať postupne v priebehu budúceho týždňa. Kvôli zvládnutiu logistiky  a testovania Prešovský samosprávny kraj plánuje v tejto súvislosti zriadiť aj vlastné mobilné odberové miesto.

Prímestská autobusová doprava v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK od pondelka 8. februára pokračuje v režime cestovných poriadkov platných pre školské prázdniny. Avšak, počíta s posilovými spojmi, ktoré sa zavedú do prevádzky podľa potrieb a požiadaviek obcí. Spoje pridávané na základe znalostí územia a cestovných poriadkov doplní automaticky. Cestujúcim odporúča župa sledovať cestovné poriadky na webových stránkach dopravcov (SAD Prešov, SAD Poprad, SAD Humenné a BUS Karpaty), prípadne na www.cp.sk.

V Prešove 5. februára 2021

Odbor komunikácie a propagácie