PSK nesúlad adries a chýbajúce časy očkovania rieši

Chybu NCZI odstráni

Zdravotníctvo

Niektorým zaregistrovaným uchádzačom o očkovanie vo veľkokapacitných očkovacích centrách PSK prišla od Národného centra zdravotníckych informácií SMS správa s nesprávnou adresou alebo chýbajúcim či zdvojeným časom očkovania. NCZI bude takýchto objednaných opätovne kontaktovať s korektnými údajmi.

Prešovský samosprávny kraj (PSK) pokračuje v očkovaní vo svojich troch veľkokapacitných očkovacích centrách aj tento víkend. Zaregistrovaných uchádzačov bude očkovať v Športovej hale Hotelovej akadémie na Okružnej 18 v Prešove, v telocvični Obchodnej akadémie na Komenského 1 v Humennom a v telocvični SOŠ technickej na Kukučínovej 12 v Poprade.

Samospráva vyzýva ľudí, aby prišli na očkovanie do mesta, do ktorého sa zaregistrovali. Reaguje tak na zmätočnú situáciu, ktorá nastala na strane Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI). Mnohí zaregistrovaní totiž dostali na tento víkend potvrdzujúcu SMS správu od NCZI s nesprávne uvedenými adresami, prípadne s chýbajúcim alebo zdvojeným časom očkovania.

„Vzniknutá situácia nás veľmi mrzí. Hneď, ako sme sa o tejto situácii dozvedeli, kontaktovali sme NCZI, aby čo najskôr vykonalo nápravu. Zaregistrovaných, ktorým prišla takáto zmätočná SMS správa, bude opätovne kontaktovať NCZI s korektnými údajmi,“ uviedol vedúci odboru zdravotníctva Jozef Tekáč.

PSK má na tento víkend zakontrahovaných 5025 vakcín od ministerstva zdravotníctva. Konkrétne pre Prešov 3225 vakcín, pre Poprad a Humenné po 900 vakcín. V Prešove bude očkovať osem tímov v sobotu a nedeľu (20. a 21.3.), v Poprade a Humennom po päť očkovacích tímov len v sobotu (20.3.).

V Prešove 19. marca 2021

Očkovacie centrá PSK - Prešov  ŠH, Okružná 18 - 20.3., 21.3, Humenné Telocvičňa OA, Komenského 1 - 20.3., Poprad Telocvičňa SOŠT, Kukučinova 12 - 20.3.

Publikované: 19.03.2021 / Aktualizované: 23.03.2021 HoreTlačiť