Očkovanie z ulice v Humennom dopadlo nad očakávania

Zaočkovať sa prišlo takmer 460 ľudí

Koronavírus

Prešovský samosprávny kraj (PSK) zrealizoval počas uplynulého víkendu ďalšiu zo svojich akcií Očkovanie z ulice, tentoraz v Humennom. Na otvorenom priestranstve pred Zimným štadiónom výjazdový očkovací tím PSK počas troch dní zaočkoval 457 ľudí jednodávkovou vakcínou Janssen. Záujem o očkovanie bol veľký aj napriek nepriazni počasia.

Spoluorganizátorom očkovania z ulice na Chemlonskej ulici v Humennom v dňoch od 17. do 19. septembra bolo mesto Humenné, ktoré pre akciu bezplatne zabezpečilo priestor pred štadiónom a náklady spojené s energiou. PSK zastrešil očkovaciu akciu po materiálnej, technickej a personálnej stránke.

Počas prvého očkovacieho dňa v piatok 17. septembra zaočkoval očkovací tím v zložení lekár, sestra a záchranár 113 ľudí. Počas ďalšieho dňa, v sobotu 18. septembra, to bolo 149 ľudí a v posledný očkovací deň (v nedeľu 19. septembra) až 195 záujemcov o vakcínu. Medzi skupinou zaočkovaných boli staršie i mladšie vekové kategórie, pričom možnosť zaočkovať sa na počkanie bez nutnosti registrácie využívali najmä občania pracujúci v zahraničí.

Aj vzhľadom na úspešnú akciu z tohto víkendu plánuje kraj v očkovaní z ulice v Humennom na totožnom mieste na Chemlonskej ulici vedľa známej nákupnej zóny pokračovať aj nadchádzajúci víkend. Zároveň umožní prepravu na toto očkovanie pre imobilných, a to v spolupráci so Slovenským Červeným krížom – Územný spolok Humenné, na ktorý sa v tejto súvislosti a s požiadavkou prepravy na očkovanie môžu občania Humenného a okolia obrátiť. A to na kontaktné číslo 0903 558 932 najneskôr do 24. septembra.

Kraj pokračuje tiež v očkovaní v obchodných centrách, aktuálne je naplánované na najbližší víkend, konkrétne na nedeľu 26. septembra. V OC Eperia Prešov a OC Max Poprad sa počas uplynulej nedele 19. septembra nechalo jednodávkovou vakcínou Janssen zaočkovať spolu až 650 ľudí (406 v Prešove a 244 v Poprade).

Výjazdová očkovacia služba je prakticky nepretržite v teréne. Dnes má naplánované individuálne očkovanie pred Zimným štadiónom v Prešove,  v stredu 22. septembra by mala očkovať vo Vyšných Ružbachoch a v piatok 24. septembra v Tvarožnej.

Prešovská župa doteraz prostredníctvom očkovania vo svojich veľkokapacitných očkovacích centrách a výjazdovej očkovacej služby, ktorá vakcinuje v obciach, priamo v domácnostiach, taktiež z ulice, ako i v obchodných centrách, vyočkovala už viac ako 197-tisíc vakcín proti koronavírusu.

Oddelenie komunikácie a propagácie PSK

Publikované: 20.09.2021 / Aktualizované: 23.09.2021 HoreTlačiť