Kraj začína s veľkokapacitným očkovaním už aj v Poprade

Pre obyvateľov pod Tatrami má tisíc vakcín

Zdravotníctvo

Prešovský samosprávny kraj otvorí už tento víkend (13. a 14. marca) tri veľkokapacitné očkovacie centrá. A to v Prešove, Humennom a najnovšie aj v Poprade. Celkovo zaočkuje 6016 ľudí.

Tretie veľkokapacitné očkovacie centrum (VKOC) otvorí Prešovský samosprávny kraj (PSK) už tento víkend. Po Prešove a Humennom pribudne aj Poprad. Očkovať sa bude v sobotu 13. marca v SOŠ technickej na Kukučínovej 12 v Poprade. Od ministerstva zdravotníctva je na tento účel zakontrahovaných 1000 vakcín.

Rovnaký počet vakcín je zakontrahovaných aj pre veľkokapacitné očkovacie centrum v telocvični Obchodnej akadémie na Komenského ulici v Humennom. V Prešove v Športovej hale Hotelovej akadémie na Okružnej 18 bude v sobotu 13.marca k dispozícii 2008 vakcín, v nedeľu 14. marca rovnaký počet. Očkovať sa bude opäť vakcínou od spoločnosti Astra Zeneca.

Veľkokapacitné očkovacie centrá kraj zabezpečuje materiálne, technicky a rovnako aj personálne. V Prešove bude očkovať desať tímov, v zložení ambulantný lekár a sestra. V Humennom a v Poprade bude k dispozícii po päť očkovacích tímov. Prioritizácia skupín a vakcinačné zoznamy sú aj tentoraz pod gesciou ministerstva zdravotníctva.

Prešovský samosprávny kraj bude v zriaďovaní veľkokapacitných očkovacích centier pokračovať. V apríli by tak mal urobiť v Bardejove a v Starej Ľubovni. Rovnako od apríla by sa malo v Poprade a Humennom očkovať celý víkend, teda už aj v nedeľu.

V Prešove 11. marca 2021

Lea Heilová