Kraj v obchodných centrách zaočkoval vyše 500 ľudí

Očkoval v Prešove, Poprade a prvýkrát aj v Humennom

Koronavírus

Prešovský samosprávny kraj uplynulý víkend zrealizoval očkovanie v troch obchodných centrách, a to v Prešove, Poprade a najnovšie aj v Humennom. Pre jednodávkovú vakcínu proti koronavírusu od spoločnosti Johnson & Johnson si do obchodných centier prišlo spolu 513 ľudí.

V Humennom prebiehalo očkovanie vakcínou Janssen v obchodnom centre Avenue na Štefánikovej ulici, a to v spolupráci s miestnou samosprávou. Realizované bolo počas dvoch dní, v piatok 29. októbra tu na počkanie dostalo vakcínu 93 záujemcov a o deň neskôr v sobotu 30. októbra ďalších 89 ľudí. Za oba očkovacie dni sa tu proticovidovou vakcínou zaočkovalo 182 ľudí.

Pred štátnym sviatkom, v nedeľu 31. októbra, si mohli prísť záujemcovia pre vakcínu aj do ďalších obchodných centier. Župa znovu realizovala očkovanie v obchodnom centre EPERIA Shopping Mall na sídlisku Sekčov v Prešove a v obchodnom centre MAX Poprad. V Prešove bola jednodávková vakcína Janssen podaná 161 záujemcom, v Poprade 170 ľuďom.

Kraj okrem obchodných centier pravidelne očkuje aj v teréne, a to prostredníctvom svojej mobilnej jednotky. Mobilná jednotka PSK preočkovávala druhou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech uplynulý pracovný týždeň v Liptovskej Tepličke a Podolínci, kde dostalo vakcínu 52 ľudí. Vyrazila tiež do väzníc v Prešove a Sabinove, kde v rámci Zboru väzenskej a justičnej stráže SR dostalo prvú dávku vakcíny Pfizer/BioNTech spolu 108 odsúdených a obvinených. Po tomto víkende sa počet vyočkovaných vakcín proti koronavírusu v réžii PSK priblížilo k 201-tisíc.

V Prešove 2. novembra 2021

Publikované: 02.11.2021 / Aktualizované: 02.11.2021 HoreTlačiť