Práce na úseku okresná hranica Svidník – Mičakovce sú v plnom prúde

Zrekonštruuje sa 1,646 km úsek

Doprava

Rekonštrukcia na nevyhovujúcom úseku cesty v okrese Svidník postupuje podľa plánu. Vodiči musia rešpektovať dopravné obmedzenia.

Rekonštrukčné práce na 1,646 km úseku okresná hranica Svidník – Mičakovce pokračujú. Od konca mája, kedy sa na úseku začalo pracovať, sa vymenilo podložie na ceste II. triedy, tiež sa zrealizoval mikropilót a urobila pokládka podkladného betónu.

Práce na úseku sú v plnom prúde

Zároveň sa zrealizovali práce na dvoch mostných objektoch. Cestári vymenili konštrukčnú vrstvu vozovky, urobili montáž prefabrikovaných ríms mosta a zrealizovali odtrhové skúšky. Na druhom mostnom objekte okrem iného zhotovili izoláciu pod rímsou a na boku nosnej konštrukcie mosta, taktiež zrealizovali spätný zásyp prechodových oblastí štrkodrvinou, aplikovaním geotextílie a tesniacej fólie.

Rekonštrukčné práce na úseku okresná hranica Svidník - Mičakovce

Počas realizácie stavebných prác platia na danom úseku dopravné obmedzenia v podobe čiastočnej uzávery cesty. Doprava je regulovaná prenosným dopravným značením a signalizačným zariadením. Účastníci cestnej premávky musia počítať aj so zníženou povolenou rýchlosťou 30 km/h.

Rekonštrukčné práce na danom úseku majú byť hotové na jeseň budúceho roku

Rekonštrukčné práce s predpokladaným nákladom stavby viac ako 814-tisíc eur by mali byť hotové na jeseň roku 2022.

V Prešove 5. októbra 2021

Publikované: 05.10.2021 / Aktualizované: 05.10.2021 HoreTlačiť