Uzávierka v Tatrách dnes od 20.00 h

25.05.2010

25. mája o 20.00 hod. bude uzavretá cesta č. II/ 537 v úseku Vyšné Hágy – Štrbské Pleso a to pre všetky typy dopravy.

Cesta slobody v úseku Vyšné Hágy – Štrbské Pleso bude úplne uzavretá

Dnes od 20.00 hodiny bude uzavretá cesta č. II/ 537 v úseku Vyšné Hágy – Štrbské Pleso a to pre všetky typy dopravy. Na základe mimoriadnej havarijnej situácie o tom dnes priamo na mieste rozhodli zástupcovia Obvodného úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie, Okresného dopravného inšpektorátu PZ SR, Úradu PSK, Správy a údržby ciest PSK a Mesta Vysoké Tatry.

Úplná uzávierka z dôvodu havarijného stavu cesty po osadení nevyhnutného dopravného značenia správcom cesty bude platiť v termíne od 25. mája od 20,00 h až do odvolania. Dôvodom je zhoršená situácia kritickom úseku oproti predchádzajúcim dňom.

Po spoločnej obhliadke sa účastníci dohodli na niekoľkých opatreniach. Správa a údržba ciest PSK okamžite zariadi vykonanie inžiniersko–geologického prieskumu. Na základe jeho výsledkov zabezpečí spracovanie technického riešenia sanácie zosuvu cesty. Následne bude zvolané pracovné rokovanie na ceste, kde sa rozhodne o ďalších opatreniach týkajúcich sa obmedzenia cestnej premávky.

Ako už potvrdil predseda PSK Peter Chudík, riešenie tejto bodovej závady je pre Prešovský kraj najvyššou prioritou. „Zdroje na opravu nájdeme v rezervnom fonde. Najdôležitejšie je, aby sa práce mohli začať čo najskôr. Uvedomujeme si blížiacu sa turistickú sezónu,“ zdôraznil P. Chudík.

K odtrhnutiu časti svahu na ceste č. II/537 v úseku Vyšné Hágy – Štrbské Pleso došlo v nedeľu 23. mája vo večerných hodinách pod vplyvom intenzívnej a výdatnej zrážkovej činnosti v uplynulých týždňoch.

Následkom zosuvu došlo k odtrhnutiu časti cestného telesa a vozovky - krajnice v dĺžke cca 30 metrov v smere jazdy zo Štrbského Plesa na Starý Smokovec. Odtrhnutá časť vozovky sa prepadla do hĺbky približne dva metre.

Poprad 25. mája 2010

Veronika Fitzeková