Spojená škola ŠKOLOU ROKA

18.10.2010

SŠ v Bardejove - ŠKOLOU ROKA

Spojená škola na Štefánikovej 64 v Bardejove získala titul ŠKOLA ROKA 2009/2010 v kategórii stredných škôl - chlapci.

Spojená škola na Štefánikovej ulici 64 v Bardejove je kvalitnou a modernou vzdelávacou inštitúciou. Jej žiaci dlhodobo dosahujú aj výrazné úspechy v rôznych súťažiach, no predovšetkým oblasť športu nezostáva nepovšimnutá. Škola má totiž vo svojej sieti študijné odbory zamerané na športovú prípravu. Žiaci môžu svoje športové schopnosti rozvíjať v športových triedach so zameraním na futbal, basketbal a tenis. Škola sa tak môže pýšiť individuálnymi i kolektívnymi športovými úspechmi nielen v obvodných a krajských súťažiach, ale aj na celoslovenskej úrovni.

Práve úspechy žiakov v uplynulom školskom roku priniesli Spojenej škole titul ŠKOLA ROKA 2009/2010 v kategórii stredných škôl - chlapci. Z mnohých úspechov za zmienku určite stojí 2. miesto na Majstrovstvách Slovenska vo futsale žiakov stredných škôl, 6. miesto na Majstrovstvách Slovenska vo futbale žiakov stredných škôl a vynikajúci individuálny úspech žiaka Tibora Sahajdu, ktorý sa stal majstrom Slovenska v atletike študentov stredných škôl (beh na 3 000 m). Slávnostné vyhodnotenie tejto celoštátnej súťaže športových aktivít zorganizovala Slovenská asociácia športu na školách v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR 12. októbra v Žiari nad Hronom. Našu školu tam zastupovali zastupovali Mgr. Martin Želinský a žiak Samuel Pacher.

Možno trošku neskromne môžeme povedať, že na „bežné“ športové úspechy sme si už zvykli, ale toto celoštátne ocenenie a teda uznanie športových kvalít našich žiakov, má pre Spojenú školu výnimočný význam.

Mgr. Jana Krasnajová
Spojená škola, Bardejov