Realizácia projektu „Hlineného sveta fantázie“

06.05.2010

„Hlinený svet fantázie" (CSS Slnečný dom Prešov)

logologo Nadácia VUB

Centrum sociálnych služieb „Slnečný dom“ Važecká 3, Prešov,

Projekt podporený Nadáciou VÚB

V Centre sociálnych služieb „Slnečný dom“ na Važeckej ulici v Prešove sa od januára 2010 realizuje projekt „Hlinený svet fantázie“, ktorý podporila Nadácia VÚB.

Projekt Hlinený svet fantázie predstavuje pre naše zariadenie a našich klientov inovatívny prístup. Ide o vytvorenie dielne pre prácu s hlinou, čo pre klienta predstavuje novú techniku, ktorú si môže osvojiť, to znamená, že klient môže získať novú zručnosť.

Práca s hlinou dáva klientovi kontakt s niečím novým, poddajným, tvarovateľným do čoho môže pretransformovať svoje predstavy a nápady. Poskytuje klientovi možnosť sebarealizácie, tvorivosti a naplnenia. Práca s hlinou dáva priestor pre relax, odbúravanie stresov a odstraňovanie rôznych blokád fyzického, psychického a sociálneho pôvodu.

Dielňa pre prácu s hlinou bola zriadená v organizačnej jednotke CSS „Slnečný dom“ v Krízovom stredisku na Hlavnej ulici v Prešove. Zároveň bola práca v dielni zaradená do pravidelnej ponuky činností pre klientov centra.

Dňa 26. 04. 2010 bola dielňa pre prácu s hlinou slávnostne otvorená. Program otvorenia zahájil slávnostným príhovorom riaditeľ Centra sociálnych služieb „Slnečný dom“ Mgr. Slavko Poptrajanovski, ktorý vo svojom príhovore okrem iného značne vyzdvihol podiel podpory Nadácie VÚB pri realizácii projektu. Akt prestrihnutia pásky bol zverený do rúk tým, ktorým je táto dielňa určená, a to klientom centra. Klienti pri tom prežívali nesmiernu radosť, svoju spokojnosť dali aj náležite najavo. Nasledovala prezentácia dielne, ktorá plynule prešla do posedenia s občerstvením a živej rozpravy na tému dielňa pre prácu s hlinou, ktorú podporila Nadácia VÚB za čo jej aj touto cestou srdečne ďakujeme.

Mgr. Soňa Floreková
CSS „Slnečný dom“