Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapaTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Odevní dizajnéri z SPŠ odevnej ovládli módnu show v Poprade

17.06.2010

Úspech študentov SPŠ odevnej zo Svidníka v súťaži Módne inšpirácie 2010

Na konto úspechov si pripísali ďalší triumf v podobe 1. miesta a mimoriadneho ocenenia

Príbeh o úspešnom ťažení študentov odboru odevný dizajn zo Strednej priemyselnej školy odevnej vo Svidníku módnymi súťažami pokračoval 11. júna v priestoroch Tatranskej galérie v Poprade, kde sa konal 14. ročník súťažnej módnej show pod názvom Módne inšpirácie, ktoré sú súčasťou projektu Hry s umením.

Laitmotívom celého večera bolo výtvarné umenie a jeho transformácia do módnych variácií.

V dvoch kategóriách sme súťažili celkovo so siedmimi kolekciami, ktoré vychádzali z individuálnej tvorby známych maliarov moderného umenia alebo z umeleckého smeru op-art a pop-art. V žiare reflektorov sme znova dokázali, že na módnych súťažiach máme svoje pevné zastúpenie a že tam nepochybne patríme. V konkurencii umeleckých škôl z Bratislavy, Trenčína, Popradu, Ružomberka, Kežmarku, Košíc, Svitu sme zabodovali a v konkurencii 67 kolekcií sme predviedli vlastné spektrum geniálnych kolekcií, koncepčných návrhov, technických experimentov a inovatívnych kúskov extravagantnej módy, ktorá vychádzala napríklad z tvorby Victora Vasarelyho, Pabla Picassa, op-artu a pop-artu.

Spracovanie modelov bolo povýšené na umenie, ktoré nenasleduje slepo trendy, ale snaží sa byť vždy o krok dopredu. Dôkazom toho je 1. miesto v kategórii Ainšpirácia tvorbou umelca, v ktorej zabodoval model Pocta Vasarelymu a mimoriadnu cenu (najlepšia kolekcia celej prehliadky) získala kolekcia šiestich modelov Dáma s vejárom.

Úspech korunovaný umiestnením dosiahli študenti druhého a tretieho ročníka odboru odevný dizajn , avšak prvé skúsenosti zbierali aj dievčatá prvého ročníka, ktoré mali na súťaži svoju prvú autorskú premiéru. Celá naša výprava s autormi, modelkami, pedagógmi Mgr. Slávkou Kolarovičovou, Mgr. Beatou Gencovou, Mgr. Martinou Gemzíkovou na čele s riaditeľom školy Mgr. Pavlom Olejárom sa vracala domov s vedomím , že módna značka SPŠO si stále udržiava svoju kvalitu, ba čo viac, jej hodnota sa s každým novým ocenením znásobuje. Po tohoročných úspechoch na súťažiach na Slovensku ale aj v zahraničí, keď sme na každej súťaži získali ocenenie, nás právom označujú za najúspešnejšiu školu odevného dizajnu na Slovensku.

-spšo-

 

Fotogaléria:

 

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@vucpo.sk

Mgr. Jeleňová Daša

hovorkyňa PSK

Tel.: 051 / 7081 135, GSM: 0904 832 004

dasa.jelenova@vucpo.sk  
Kancelária: 224, II. posch. 

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

 

 

 

 

 

 

Publikované: 17.06.2010 / Aktualizované: 17.06.2010 HoreTlačiť