Medulienky prišli pozdraviť mamky

01.06.2010

Nedeľa matiek v ZpS a DSS Svidník.

Žiaci Základnej školy na Karpatskej ulici vo Svidníku prišli 6. mája pozdraviť klientov Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb Svidník.

Nedeľa matiek je nedeľa aj našich starých mám, ktoré nám dali život a tak sme im pripravili pekné dopoludnie, na ktoré sme pozvali detský súbor MEDULIENKY pod vedením vedúcej súboru Oxany Chavkovej. Na akordeón hral Vladislav Sluk.

Medulienky mali pekný program, ktorý sa prelínal spevom a tancom. Šikovné deti majú talent a chuť rozdávať radosť a tak rozveselili našich klientov natoľko, že im vyčarili nielen úsmev na tvári, ale rozbúchali aj srdiečka a dostali klientov tak na úzko, že si aj poplakali od radosti.

Niektorí klienti sa chceli s deťmi aj odfotiť, ako Andrej Andrejčík s Majkou Vasilenkovou, ktorá reprezentuje Svidník na rôznych súťažiach. A boli tam aj také deti, ktoré po vystúpeni išli pozdraviť svoje babky a tety. Na záver sa naši klienti natoľko odviazali, že V. Sluk hral pesničky podľa priania a na želanie a každý sa zapájal spevom.

Týmto chcem poďakovať speváckemu súboru Medulienky i pedagógom za dobrú náladu a pekný program a popriať veľa úspechov a elánu pri ich ďalšej práci. Tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Mgr. Monika Špaková
sociálno-kultúrna pracovníčka