Letné podujatia DSS DÚHA

24.11.2010

Kultúrne leto 2010 v DSS DÚHA Bardejov

Logo - Domov sociálnych služieb DÚHA BardejovAj tento rok zamestnanci Domova sociálnych služieb (DSS) Dúha v Bardejove pripravili pre svojich klientov na letné obdobie pestrý a bohatý program na poli kultúrneho a športového vyžitia.

Odštartoval ho karneval a oslava Dňa detí, ktoré sa konali v priestoroch DSS. Deň detí niesol názov Štyri ročné obdobia. Nasledovala prezentácia nášho zariadenia a Prešovského samosprávneho kraja spojená s vystúpením pred radnicou v poľskom Nowom Saczi.

Veľkým zážitkom bolo otvorenie petangového ihriska v areáli DSS, ktoré naši prijímatelia sociálnych služieb (PSS) majú možnosť využívať po celé jarné, letné a jesenné obdobie. Pri príležitosti jarmočných dní mesta Bardejov sa naše zariadenie prezentovalo v Poľsko - Slovenskom dome výstavou prác našich PSS. Absolvovali sme množstvo jednodňových výletov, ako výlet do Bardejovských kúpeľov, turistika na bardejovskú kalváriu, športový deň v IZ Hertník spojený s hipoterapiou, výlety do okolia mesta. Ako po ostatné roky, aj tento rok sa naši PSS spolu so zamestnancami zúčastnili svätej omše na Mariánskej hore v Levoči, ktorá v nich zanechala krásne spomienky. Ohromným zážitkom pre nás bola akcia BOWLING, ktorú sme pripravili v Raslaviciach a bola spojená s cestovaním vlakom.

Vrcholom letných aktivít bola účasť na súťaži spoločenských tancov v poľskom meste Nowy Sacz organizovanom naším družobným SDS. Naše zariadenie vystúpilo s ukážkou ľudových zvykov a tancov - Dožinky. Aby sme sa čo najviac priblížili širokej verejnosti, zorganizovali sme v Hornošarišskom osvetovom stredisku v Bardejove výstavu prác našich PSS pod názvom Premeny Dúhy. Výstava sa stretla s veľkým úspechom.

V rámci mesiaca úcty k starším sme vystúpili s kultúrnym programom v obci Stebník. Týmto podujatím sme ukončili letné aktivity nášho zariadenia.

Všetky akcie sa konali len vďaka našim sponzorom. Tešíme sa na ďalšie letné obdobie v roku 2011.

Mgr. Mária Spišáková
sociálna pracovníčka DSS Dúha Bardejov