Klienti "Slnečného domova" v Medzilaborciach

09.06.2010

Andy Warhol očaril mladých z Prešova

Pre mladých ľudí z Centra sociálnych služieb „Slnečný dom“ bol štvrtok, 20. mája výnimočný tým, že sa rozhodli pre poznávací výlet mesta Medzilaborce.

Hneď ako dorazili do cieľa, zložili si ruksaky nabalené sladkosťami a inými dobrotami, na ktorých si s radosťou pochutili. Takto posilnení pokračovali prehliadkou mini skanzenu – drevených domčekov, ktoré všetkých okúzlili svojou zaujímavou veľkosťou.

Neobišli ani Múzeum moderného umenia Andyho Warhola, ktoré je jediné v Európe. Výtvarné umenie Andyho Warhola zaujalo našich výletníkov nápaditosťou a farebnosťou, ktorou výtvarník stvárňoval svoje diela. Na túto návštevu sa klienti vopred pripravili a keďže jednou z ich obľúbených aktivít v zariadení je maľovanie, rozhodli sa venovať múzeu jeden svoj obraz vytvorený počas arteterapie – Slnečný dom maľovaný na plátno. Pri výklade sprievodkyne boli všetci sústredení a venovali jej pozornosť, čo potvrdzovali aj svojimi otázkami.

Cesta bola ďalej nasmerovaná na prehliadku Detského domova v Medzilaborciach.

Všetci, ktorých sme v ten deň stretli, k nám boli veľmi milí, pekne nás privítali, previedli cez celé zariadenie, predstavili nám svoju prácu a svojich klientov a pohostili chutným obedom, po ktorom sme sa rozlúčili a plní zážitkov cestovali naspäť domov.

Zamestnanci a klienti CSS Slnečný dom
Prešov