Deň dobrovoľníctva - 10. 9. 2010 (CSS Slnečný dom)

22.09.2010

Deň dobrovoľníctva aj v CSS „Slnečný dom“ na Važeckej ulici v Prešove.

V piatok 10. 9. 2010 sa v 78 organizáciách v 39 mestách na Slovensku konal 2.ročník Dňa dobrovoľníctva. Od 10:00 do 19:00 hod. sa počas Dňa dobrovoľníctva 2010 do aktivít zapojilo 2 084 dobrovoľníkov. Podľa údajov od všetkých zapojených organizácií sa spolu odpracovalo takmer 8 000 dobrovoľníckych hodín.

Do tejto akcie sa zapojila aj naša organizácia Centrum sociálnych služieb „Slnečný dom“ na Važeckej ulici v Prešove. Zúčastnilo sa 10 dobrovoľníkov, ktorí spolu odpracovali 38 hodín.

Išlo o činnosti ako napr. kosenie a úprava záhrady, zber opadaných jabĺk, úprava okolia nášho zariadenia a upratovacie práce v priestoroch Krízového strediska. Počas nepriaznivého počasia sme mali náhradný program kde sa spracovával a pripravoval materiál na tkanie. Podarilo sa nám všetko čo sme si naplánovali a dokonca aj viac.

Na občerstvenie pre dobrovoľníkov v podobe nápojov, kávy, čaju, chlebíčkov, sladkého a slaného pečiva nám finančne a materiálne prispelo Občianske združenie VÁNOK. Materiál, ktorý sa spracovával na tkanie nám zabezpečila firma STOMEX. Pri likvidácii odpadov, ktoré bolo potrebné zlikvidovať nám vyšiel v ústrety zberný dvor Delňa Technické služby mesta Prešov.

Vďaka patrí všetkým za ich čas a ochotu.

Mgr. Slavko Poptrajanovski
riaditeľ CSS „Slnečný dom“
Prešov

Fotogaléria: