Cyklotrasa medzi Spišskou Belou a Tatranskou Kotlinou

30.06.2010

Projekt cyklotrasy už naberá prvé reálne črty.

dekoračný obrázok - loga zúčastnených strán

Program cezhraničnej spolupráce Poľsko - Slovenská republika 2007-2013 Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013

Mesto Spišská Belá a Gmina Bukowina Tatrzańska spoločne implementujú projekt Belianske Tatry – Spolu a lepšie WTSL.02.01.00-84-127/08

TLAČOVÁ SPRÁVA

Cyklotrasa medzi Spišskou Belou a Tatranskou Kotlinou už naberá svoje prvé reálne črty. Prvé prípravné práce na investičnej časti projektu Belianske Tatry – spolu a lepšie započali ešte v mesiaci máj, avšak dlhodobé dažde spomalili jej postup a naplno sa jej výstavby rozbehla v mesiaci jún. V súčasnej dobe je už úsek od parkoviska pri rybníku nad mestom Spišská Belá, smerom k prvému plánovanému premosteniu, takmer pripravený na poklad vyrovnávacieho materiálu a budúce smerovanie sa črtá už aj na druhom a treťom úseku budúcej cyklotrasy. O postupoch prác na cyklotrase, ako aj o ďalších aktualitách o projekte samotnom Vás budeme pravidelne informovať aj na stránkach Prešovského samosprávneho kraja. Okrem toho projekt, ako jeden z mála na Slovensku, využíva na informovanie širokej verejnosti v súčasnosti najdostupnejšiu formu publicity a preto môžu byť fanúšikovia cykloturistiky o dianí v projekte aktuálne informovaní prostredníctvom Facebook stránky Belianske Tatry – spolu a lepšie. Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátnym rozpočtom v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007 – 2013.

Prílohy:

1. Tlačová správa na stiahutie - PDF (218 kB)
  2. Foto – Prvý úsek od parkoviska pri belanskom rybníku je už takmer pripravený - JPG (164 kB)
  3. Foto – Facebook stránka projektu - JPG (60 kB)

Spišská Belá 29. 06. 2010

Ing. Martin Gallik

0917 / 676 455,
rogallko@hotmail.com

Projekt spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátnym rozpočtom v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007 – 2013.

Fotogaléria:

Publikované: 30.06.2010 / Aktualizované: 30.06.2010 HoreTlačiť