20. ročník prehliadky Prebudená jeseň 2010

18.10.2010

Jubilejný 20. ročník regionálnej prehliadky programov klubov dôchodcov "Prebudená jeseň 2010".

Prebudená jeseň 2010

Šarišské osvetové stredisko v Prešove v spolupráci s Obecným úradom v Jakubovej Vôli zorganizovalo 10. októbra 2010 regionálnu prehliadku programov klubov dôchodcov Prebudená jeseň. Toto podujatie sa už tradične organizuje v mesiaci októbri, v mesiaci úcty k starším.

Teší nás, že aj jubilejný 20. ročník sa niesol v znamení radosti a pekných programov. K výbornej atmosfére prispeli aj krásne priestory novootvoreného kultúrneho domu v Jakubovej Vôli. Regionálna prehliadka Prebudená jeseň bola prvým kultúrnym podujatím, ktoré sa vo vynovenom kultúrnom stánku v Jakubovej Vôli uskutočnilo. Podujatie prilákalo veľa divákov nielen z Jakubovej Vôle, ale i z okolitých obcí a miest - až do takej miery, že počet divákov značne prevýšil počet stoličiek v sále. Svojich seniorov prišlo podporiť aj niekoľko starostov zo zúčastnených obcí.

V programe regionálnej prehliadky sa predstavilo 10 klubov dôchodcov z okresov Prešov a Sabinov (KD Jakubova Vôľa, KD Kamenica, KD Lúčka, KD Pečovská Nová Ves, KD Malý Šariš, DC Sabinovská ul. Prešov, DC Družba Prešov, DC Jiráskova Prešov, KD Červenica pri Sabinove , KD Uzovský Šalgov). Vystúpenia klubov dôchodcov boli plné spevu, zvykoslovných pásiem, humoru a dobrej nálady.

V závere vydareného podujatia všetci popriali tejto prehliadke mnoho zdaru do ďalšej „dvadsiatky“ a kultúrnemu domu v Jakubovej Vôli veľa podobných úspešných aktivít.

Iveta Sýkorová
metodička Šarišského osvetového strediska v Prešove