Divadlo J. Záborského v Prešove verejnosti odhalí svoje zákulisie

Je tu Deň otvorených dverí 2023 Divadla Jonáša Záborského (DJZ) v Prešove. Župné divadlo tak znovu pootvorí svoje brány širokej verejnosti.  Stane sa tak túto nedeľu 4. júna. V poradí 15. ročník tradičného podujatia záujemcom odhalí divadelné zákulisie a dokonca prípravu nového muzikálu Chicago. Divadelný DOD odštartuje popoludní o 14-ej hodine.

Banner: Deň otvorených dverí v DJZ Prešov

Aj tento rok si župné DJZ v Prešove pre verejnosť pripravilo Deň otvorených dverí. Pozve ju do svojho zákulisia aj divadelnej dielne či šatne. V nedeľu 4. júna ponúkne bohatý štvorhodinový program okrem iného aj s hercami a návštevníkom doslova odhalí divadelný život.

Prešovské divadlo na Námestí legionárov sa verejnosti otvorí o 14-tej hodine. Poteší ich rozprávkovým kinom s projekciami svojich archívnych rozprávok aj divadelným šminkovaním, ktoré zabezpečia žiaci Súkromnej SOŠ Elba v Prešove.

Súčasťou podujatia budú tiež tvorivé dielne realizované pod vedením žiakov Základnej umeleckej školy vo Veľkom Šariši. Ako aj samostatná divadelná dielna, kde si návštevníci vlastnoručne vyrobia odznaky či magnetky. Program doplnia i ukážky prvej pomoci pracovníkov Slovenské Červeného kríža, Prešov.

Divadlo verejnosť pozve aj do fotoateliéru, kde si bude môcť vyskúšať divadelné kostýmy či  parochne a tento okamih si zdokumentovať prostredníctvom fotografie.

Samotní herci DJZ Prešov sa návštevníkom predstavia inak ako v hereckých rolách. V balónovej show pre nich budú vyrábať postavičky z nafukovacích balónov.

Hlavnou aktivitou podujatia budú určite divadelné odhalenia. Pôjde o organizované exkurzie do zákulisia divadla s nahliadnutím do príprav pripraveného známeho broadwayského muzikálu Chicago, ktorý sa hrá množstvom divadelných a filmových ocenení.

Tohtoročný Deň otvorených dverí v Divadle Jonáša Záborského na Námestí Legionárov v Prešove bude prebiehať od 14-ej do 18-ej hodiny. Privíta návštevníkov aj vo svojej Historickej budove na Hlavnej ulici. O 17-ej hodine im tu ponúkne rozprávku Hrôzostrašné príbehy strýka Montaguea v réžii Michala Náhlika.

V Prešove 1. júna 2023

Oddelenie komunikácie