Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

Dôležitý oznam!

Práve sa nachádzate na starom webovom sídle Prešovského samosprávneho kraja po-kraj.sk, ktorý slúži na archívne účely.

Všetky aktuálne informácie nájdete na novej adrese: www.psk.sk

PSK zaobstaral nové mechanizmy pre cyklochodníky v Poloninách

O cyklochodníky v Poloninách bude postarené. Prešovská krajská samospráva na ich údržbu zaobstarala štyri nové mechanizmy – tzv. Traxtery za 156-tisíc eur. Dva stroje so zametacou kefou využijú cestári v lete. Ďalšie dva vybavené radlicami a snežnými pásmi zas pri starostlivosti o cyklistické cesty v zimnom období.

Foto: Nové pracovné stroje pre cyklochodníky v Poloninách

Cestári Správy a údržby ciest PSK majú pre údržbu cyklochodníkov v Poloninách k dispozícii novú techniku. Konkrétne ide o dva trojmiestne a dva šesťmiestne pracovné stroje, ktoré na poloninských cyklotrasách poslúžia tak v lete, ako i v zime.  Prešovský samosprávny kraj do ich nákupu investoval 156-tisíc eur, presnejšie do trojmiestnych 77 500 eur a šesťmiestnych 78 500 eur .

Mechanizmy značky BRP Can-Am Traxter Pro a BRP Can-Am Traxter Max s plne vybavenou kabínou, klietkou a multifunkčným nakladacím priestorom dosiahnu maximálnu rýchlosť 60 km/h. Disponujú objemom motora 1000 m3 a 61, resp. 64 kW výkonom s benzínovým motorom o objemovej nádrži 40 litrov.

Foto: Nové pracovné stroje pre cyklochodníky v Poloninách

Troj a šesťmiestne letné stroje obsahujú príslušenstvo ako zametaciu kefu, úložný priestor v podobe nadstavby korby, zakrývaciu plachtu, maják a LED prídavnú rampu. Zimné mechanizmy sú vybavené hydraulickými radlicami, zadnými sypačmi, zariadeniami na úpravu tratí, snežnými pásmi a rovnako ako letné taktiež nadstavbou korby a plachtou na jej zakrytie, majákom i rampou.

Nové „Traxtery“ možno jednoducho definovať ako moderné stroje poskytujúce lepšiu a tichú jazdu s výkonom až 82 koní. Vďaka prispôsobeným brzdám, podvozku a zaveseniu predstavujú schopný ťahač a nosič v jednom s tým, že dokážu odtiahnuť až 1134 kg.

Prešovským samosprávny kraj ich cestárom odovzdal do užívania v utorok 25. júla na Cestmajsterstve Stakčín, a to pri príležitosti začiatku budovania novej cyklotrasy v smere Ulič – Uličské Krivé.

v Prešove 25. júla 2023

Oddelenie komunikácie

E-mail: hovorca@psk.sk

Mgr. Daša Jeleňová