PSK získal plaketu Senior Friendly

Ocenený bol za mimoriadne aktivity pre seniorov

Sociálna oblasť

Prešovský samosprávny kraj získal za mimoriadne aktivity pre seniorov plaketu Senior Friendly. Prestížne ocenenie mu bolo udelené za činnosť Nadácie PSK pre podporu rodiny a za zvyšovanie kvality života staršej generácie.

Prešovský samosprávny kraj  bol ocenený v jednej zo štyroch kategórií súťaže, a to v kategórii regionálne a miestne samosprávy.

Porota súťaže zložená zo zástupcov seniorských organizácií, verejnej správy a samosprávy, ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, odborníkov na seniorskú problematiku a osobností kultúrneho a spoločenského života ocenila činnosť Nadácie PSK pre podporu rodiny, ktorá je určená osobám v náročnej životnej situácii, vrátane seniorov. Krajská samospráva si uznanie vyslúžila aj za prosociálne opatrenia podporujúce mobilitu najstarších občanov  v rámci prímestskej autobusovej dopravy.

„Som nesmierne rád, že aktivity a projekty Prešovského samosprávneho kraja smerom k seniorom neostali nepovšimnuté.  Ocenenie Senior Friendly vnímam ako ocenenie celej našej práce zameranej na staršiu generáciu.  V našom kraji žije  takmer 119 tisíc ľudí vo veku 65 rokov a viac a je dôležité poukazovať na ich dôstojnosť,  potreby a zároveň im pomáhať a posilňovať medzigeneračné vzťahy,“ uviedol predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský.

Vyhlasovateľmi projektu a súťaže Senior Friendly, ktorej súčasťou je aj konferencia zameraná na problematiku aktívneho starnutia a medzigeneračnej spolupráce, sú Klub Luna Senior Friendly a občianske združenie Bagar. Okrem samospráv, kde uspelo aj mesto Prešov, boli medzi ocenenými  spoločnosti, malé firmy vrátane živnostníkov, taktiež  médiá, kultúrne i vzdelávacie inštitúcie, zdravotnícke zariadenia i osobnosti. Ocenenia Senior Friendly boli udeľované už po piatykrát.

V Prešove dňa 25.novembra 2020

Oddelenie komunikácie a propagácie PSK