Efektívne čerpanie eurofondov je pre PSK a mesto Prešov prioritou

Oba subjekty chcú funkčné subregióny

Strategický rozvoj a projektové riadenie

Investovať do regiónov a posilniť cestovný ruch i životnú úroveň. To je cieľom projektov, ktoré sa budú realizovať v Prešovskom kraji nasledujúcich sedem rokov. Diskutoval o tom predseda PSK Milan Majerský a primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Predstavitelia Prešovského samosprávneho kraja (PSK) sa stretli v stredu 20. mája so zástupcami mesta Prešov, aby prerokovali spoluprácu pri príprave nového programového obdobia na roky 2021 – 2027.  Hlavou témou stretnutia bolo efektívne čerpanie eurofondov na projekty v Prešovskom kraji.

Cieľom oboch aktérov je vytvoriť funkčné subregióny, ktoré sa budú zaoberať komplexnosťou projektov od infraštruktúry až po turistické atraktivity. Obe inštitúcie pritom deklarovali pripravenosť a snahu spolupracovať.

Na stretnutí sa zástupcovia kraja i mesta dotkli aj ďalších tém, ako je metodika Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja PSK, tvorba kohéznej politiky, integrované územné stratégie a kreovanie Rady partnerstva pre územnú stratégiu PSK na roky 2021 – 2027.

Publikované: 20.05.2020 / Aktualizované: 10.07.2020 HoreTlačiť