Novoročný koncert v Inovačnom partnerskom centre

Svätomariánska púť "Svetlo z východu"

Inovačné partnerské centrum

Z príležitosti vstupu do nového desaťročia Inovačné partnerské centrum dňa 9.januára 2020 v historických priestoroch svojho sídla ponúklo priaznivcom vážnej hudby Novoročný koncert v dramaturgii sopranistky Brigity Tivadarovej, a to za sprievodu hudobného telesa Quartetto Ristretto a recitácií Martiny Polákovej.

Riaditeľ Inovačného partnerského centra Jozef Šimko v slávnostnom príhovore poprial publiku úspešný vstup do nového roka a nasledovali vianočné piesne, koledy, recitály a barokové inštrumentálne skladby ako napríklad W. A. Mozart - Ave Verum, Betlehemský príbeh a Modlitba k Panne Márii – (podľa videní sv. Brigity Švédskej), Ave Mária, F. Gruber - Tichá noc.

Koncert sa uskutočnil v rámci projektu Svätomariánska púť ("Svetlo z východu") financovaného z programu Interreg V-A Poľsko-Slovensko, kde koordinátorom projektu je Prešovský samosprávny kraj. Okrem štyroch farností (Levoča, Ľutina, Gaboltov, Litmanová) na slovenskej strane na ňom participujú Inovačné partnerské centrum a Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. Na poľskej strane projekt podporuje Podkarpatské vojvodstvo, Inštitút Medzikulturného dialógu Jána Pavla II. v Krakove a štyri farnosti.

Projekt spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014-2020.

V Prešove dňa 24. januára 2020

Nella Svetozarovová