Prešovská župa zverejnila linky pre duševné zdravie

V čase koronavírusu tak chce pomôcť svojim občanom

Koronavírus

Psychológovia zo siedmich okresov Prešovského kraja poskytnú odbornú pomoc jeho obyvateľom. Vďaka linkám psychologicko-sociálnej pomoci tak môžu občania rýchlejšie prekonať obdobie samoty počas koronakrízy.

Prešovský samosprávny kraj (PSK) reaguje na zvyšujúci sa dopyt po psychologickej pomoci. Na svojej webovej stránke zverejnil linky regionálnych psychológov. Tí budú občanom trpiacim strachom a obavami v čase koronavírusu poskytovať odbornú pomoc.

Občania kraja môžu psychológov kontaktovať počas pracovného týždňa v konkrétne stanovenom čase. Psychologicko-sociálnu pomoc poskytnú šiesti psychológovia z okresu Prešov a Psychosociálne centrum Prešov, takisto piati odborníci z okresu Poprad. K dispozícii sú aj dvaja psychológovia v okrese Stará Ľubovňa a Kežmarok, a po jednom psychológovi v okrese Bardejov, Stropkov a Levoča.

Z uverejnených kontaktov na linky pre duševné zdravie sú dve špeciálne určené pre deti a dorast. A to konkrétne v okrese Levoča a Kežmarok. Poskytovatelia odbornej pomoci zároveň upozorňujú, že si vyhradzujú právo nedvíhať hovor v dobe pracovnej vyťaženosti.

Facebook Youtube

Publikované: 24.04.2020 / Aktualizované: 07.05.2020 HoreTlačiť