Prešovský kraj predstavil čaro svojho vidieka

ITF SLOVAKIATOUR 2020

Krajská organizácia cestovného ruchu

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska spoločne s Prešovským samosprávnym krajom prezentovali jeho krásy na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2020. Expozícia Prešovského kraja sa tento rok niesla v znamení témy - Čaro vidieka.

„Svetová organizácia cestovného ruchu zamerala svoje tohtoročné aktivity na podporu vidieckeho cestovného ruchu a agroturistiky. V tomto zmysle sme sa aj my rozhodli pre takúto formu expozície a prezentácie Prešovského kraja. Práve vidiecke pamiatky, monumenty, kultúra a stále udržiavané tradície robia Prešovský kraj pestrým a výnimočným,“ uviedol výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska, Martin Janoško.

„Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu je len začiatkom našich ďalších aktivít, ktoré by mali v tomto roku smerovať k podpore vidieka. Medzi nimi je i projekt Otvorené chrámy, v rámci ktorého by sme radi sprístupnili v konkrétnych časoch viaceré drevené chrámy v regióne severovýchodného Slovenska,“ dodáva Janoško.

Expozícia Prešovského kraja bola aj tento rok umiestnená v strede haly B výstaviska Incheba Expo Bratislava od 23. do 26. januára. Podstatu stánku tvorili ľudové motívy – symboly, čipka či fotografie vidieckej časti Prešovského kraja. Nechýbali ani ľudové kroje z oblastí Šariš a Horný Zemplín. KOCR Severovýchod Slovenska pre návštevníkov svojho stánku pripravila i tento rok zaujímavý program, ktorý sa začal v úvodný deň vernisážou fotografií Jana Štovku (MQEP) pod názvom Rock na dzedzine. Už tradične v tento deň, 23. januára o 12:30, prebehlo odovzdávanie ocenení ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja. Laureáti si tento rok prevzali ceny z rúk predsedu PSK Milana Majerského a predsedu KOCR Severovýchod Slovenska Michala Sýkoru.

V nasledujúce dni program pokračoval rôznym kultúrnym programom, ako aj kvízmi, v rámci ktorých mohli záujemcovia vyhrať vecné ceny. Pre každého návštevníka stánku boli k dispozícii prezentačné materiály a publikácie všetkých členov KOCR Severovýchod Slovenska (Prešovský samosprávny kraj, oblastné organizácie cestovného ruchu - Horný Zemplín Horný Šariš, Vysoké Tatry-Podhorie, Tatry-Spiš-Pieniny, Región Vysoké Tatry, Severný Spiš Pieniny, Šariš Bardejov, Šariš Pestrý Región), ako i siete hotelov na Slovensku.

Mgr. František  Baláž
marketing/PR  KOCR Severovýchod Slovenska