V PSK sa 1. januára zmenia cestovné poriadky

Dôvodom je pandémia COVID-19

Doprava

Prímestské autobusové spoje v Prešovskom kraji zmenia od nového roka cestovného poriadky. Kvôli pandémii COVID-19 dôjde k redukcii spojov.

V prímestskej autobusovej doprave v Prešovskom samosprávnom kraji dochádza od 1. januára 2021 k  poklesu dopravných výkonov. Dôvodom sú pandemické opatrenia vlády Slovenskej republiky zapríčiňujúce výrazný pokles počtu cestujúcich a s tým spojený mimoriadny prepad tržieb z cestovného.

Konkrétne dôjde k 5-percentnému poklesu kilometrických výkonov v prípade spojov zabezpečovaných dopravcami SAD Humenné, SAD Prešov, a BUS Karpaty. K 1,5-percentnému poklesu dôjde v rámci spojov zabezpečovaných dopravcom SAD Poprad.

Chceme teda poprosiť cestujúcu verejnosť, aby venovali zvýšenú pozornosť zmenám cestovných poriadkov, ktoré vstúpia do platnosti 1. januára 2021. Od tohto dátumu sa taktiež zmenia časy odchodov niektorých spojov, a to na základe pripomienok cestujúcich.

Aktuálne cestovné poriadky sú k dispozícii na www.cp.sk alebo priamo na stránkach autobusových dopravcov.

IDS Východ

Publikované: 23.12.2020 / Aktualizované: 23.12.2020 HoreTlačiť