Prázdninový režim v SAD-kách

Trvať bude od 21. decembra do otvorenia škôl

Doprava

Prímestské autobusové spoje budú počas blížiacich sa Vianoc jazdiť v prázdninovom aj sviatočnom režime. So zmenami treba rátať už od pondelka 21. decembra.

Premávku prímestskej autobusovej dopravy v Prešovskom samosprávnom kraji každoročne ovplyvňujú vianočné sviatky. V tomto období je o dopravu nižší záujem, preto je prevádzka spojov čiastočne obmedzená.

Od pondelka 21. decembra budú autobusy v pracovných dňoch jazdiť podľa prázdninového cestovného poriadku. Tento režim bude platiť až dovtedy, kým sa žiaci nevrátia do škôl.

Počas sviatkov, teda 24. – 26. decembra 2020, a potom aj 1. a 6. januára 2021, bude doprava, tak ako po iné roky, obmedzená výrazným spôsobom. Pred cestou je preto potrebné overiť si ponuku dopravných spojení. Na www.cp.sk sú už teraz zverejnené cestovné poriadky, ktoré platia počas vianočných sviatkov.

V Prešove dňa 17. decembra 2020

IDS Východ

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie a propagácie