Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapaTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Úspech SPŠ Svidník na Prostějovskej zlatej ihle

Odevní dizajnéri zo Svidníka obstáli v medzinárodnej konkurencii

Školstvo

Stredná priemyselná škola (SPŠ) vo Svidníku opäť zabodovala v českom Prostějove na medzinárodnej dizajnérskej súťaži. Na 16. ročníku Prostějovskej zlatej ihly 2017 získala hneď dve cenné umiestnenia.

V konkurencii domácich škôl z Česka a Moravy, ale aj niekoľkých škôl zo Slovenska a Rakúska zabojovali dievčatá zo SPŠ troma kolekciami v troch súťažných kategóriách.

V kategórii Gombík si najvyššie ocenenie – 1. miesto odniesli žiačky odevného dizajnu z 2.G za kolekciu Gombíkové variácie, ktorá prezentovala päť vychádzkových modelov s dôrazom na detail gombíka a jeho variáciu v podobe zaujímavého tvarového riešenia batoha.

V kategórii Bio Madam sa umiestnila na 2. mieste kolekcia pod názvom Green point, ktorá zaujala nielen porotu, ale i publikum experimentálnym prístupom, ktorý bol založený nielen na použití výsostne prírodných materiálov, ale hlavne využitím živých rastlinných kultúr.

Súťaž módneho dizajnu ponúka medzinárodnú konfrontáciu kreativity a inšpirácie už šestnásty rok. Podujatie sa realizuje pod záštitou Ministerstva školstva ČR a mesta Prostějov, s mediálnou podporou sponzorov. Jeho súčasťou je aj módna show, ktorá aj tento rok predstavila návštevníkom Spoločenského domu v Prostějove umenie módneho dizajnu a prezentáciu tvorivých kreácií študentov stredných umeleckých škôl.

SPŠ vo Svidníku patrí medzi pravidelných účastníkov, ale i favoritov súťaže. Už niekoľko rokov škola v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja aj týmto potvrdzuje, že je jednou z najlepších škôl umeleckého zamerania na Slovensku.

Fotogaléria

 

 

 

Publikované: 19.06.2017 / Aktualizované: 21.06.2017 HoreTlačiť