Odborný seminár SZŠ v Prešove

Stredná zdravotnícka škola v Prešove pripravuje pre prax

Stredná zdravotnícka škola na Sládkovičovej ulici v Prešove kladie veľký dôraz na sústavnú odbornú prípravu žiakov počas štúdia na výkon budúceho zdravotníckeho povolania.

Reaguje na aktuálnu potrebu stredoškolského odborného vzdelávania, a to na nevyhnutnosť praktického vzdelávania pre život.

Učitelia odborných predmetov sa snažia permanentne implementovať nové poznatky z ošetrovateľstva, fyzioterapie a masáží a taktiež z asistencie v zubnej ambulancii do vyučovacieho procesu. Tím odborných učiteľov pod vedením riaditeľky školy PhDr. Evy Novotnej, PhD. pripravil a zorganizoval odborný seminár „Učíme pre prax“ dňa 26. apríla 2017 v hoteli Lineas na Budovateľskej ulici v Prešove.

Často rezonujúcimi otázkami odborného seminára boli súčasné trendy, nové postupy a metódy využívané v modernom ošetrovacom procese. Predmetom odbornej diskusie bolo hľadanie odpovedí na otázky týkajúce sa prístupu zdravotníckeho personálu ku pacientom/klientom. Témy odborného seminára boli určené pre učiteľov odborných predmetov zdravotníckych a vysokých škôl, zdravotníckych pracovníkov vo vedúcich funkciách, sestry, masérov, fyzioterapeutov a sociálnych pracovníkov zo sociálnych zariadení. Seminár prebiehal v troch pracovných sekciách podľa študijných odborov:

• 5356 M zdravotnícky asistent – téma: Paliatívna starostlivosť
  • 5358 M zubný asistent – téma: Dentálne zdravie
  • 5370 M masér – téma: Lymfodrenáž

Prednášajúcimi boli odborníci z praxe, ktorí prezentovali najnovšie trendy v poskytovaní starostlivosti o pacienta/klienta pri uspokojovaní jeho bio-psycho-sociálno-spirituálnych potrieb. Lektori zdôraznili potrebu prepojenia teoretického vyučovania s praktickým obsahom vzdelania, aby sa zlepšila relevancia a efektívnosť vyučovacieho procesu, čo bolo cieľom tohto seminára.

Veríme, že odborný seminár prispel významnou úlohou k propagácii stredoškolského odborného zdravotníckeho vzdelávania, kvalitnej prípravy na výkon budúceho veľmi náročného a vysoko humánneho povolania.

PhDr. Eva Novotná, PhD.

Publikované: 04.05.2017 / Aktualizované: 04.05.2017 HoreTlačiť