ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER 2017

Odborná mobilitná stáž žiakov Strednej priemyselnej školy v zahraničí.

Školstvo

September je v Strednej priemyselnej škole v Snine spojený aj s implementáciou odborných mobilitných stáží žiakov v rámci ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER pre odborné vzdelávanie. Realizácia aktivít v rámci charty sa začala v júni prípravnou fázou a výberom úspešných účastníkov.

10. septembra 2017 tri turnusy žiakov - 20 žiakov zo študijných odborov strojárstvo, technika a prevádzka dopravy a elektrotechnika a 10 žiakov zo študijného odboru technické lýceum - v projekte Študent - škola – mobilita, s podporou Európskych spoločenstiev, vycestovali do partnerských prijímajúcich firiem - v Českej republike v meste Písek a České Budějovice a vo Veľkej Británii v meste Londýn.

Projekt je pripravený, dokumenty podpísané, firmy sa zaviazali k dodržiavaniu podmienok stáží. Hlavným cieľom je prepojenie teoretického štúdia žiakov v škole s praktickou činnosťou vo firmách a pridanou hodnotou stáží je rozvíjanie IKT technológií a jazykových odborných kompetencií. Stáže sú súčasťou výchovno – vzdelávacieho procesu a nadväzujú na teoretické odborné predmety. Náklady na mobilitnú stáž sú hradené z prostriedkov Európskej únie.

Nevyhnutným predpokladom je dôsledné dodržiavanie záväzného dokumentu ECVET, ktorého súčasťou je aj získavanie a overovanie odborných kompetencií počas jednotlivých fáz realizácie projektu všetkými účastníkmi a celým realizačným tímom.

PaedDr. Alena Romanová

Publikované: 14.09.2017 / Aktualizované: 14.09.2017 HoreTlačiť