Dedina roka 2017

9. ročník súťaže Dedina roka

Pochváľte sa svojimi úspechmi!

Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky, Slovenská agentúra životného prostredia, Spolok pre obnovu dediny a Združenie miest a obcí Slovenska vyhlásili v poradí už 9. ročník súťaže Dedina roka.Prijmite pozvanie a zúčastnite sa súťaže aj Vy!

Prezentujte inovatívne projekty a popýšte sa výsledkami obnovy Vašej dediny, ukážte, čo ste vo svojej obci dosiahli. Poďte šíriť úspechy slovenského vidieka za hranicami a staňte sa po Soblahove, Hrušove, Vlachove, Liptovskej Tepličke, Dobrej Nive, Oravskej Lesnej, Malých Dvorníkoch a Spišskom Hrhove ďalším horúcim ohnivkom Slovenska a zabojujte v súťaži o Európsku cenu obnovy dediny.

Vymeňte si skúsenosti a získajte cenné informácie v oblasti realizácie obnovy dediny so súťažiacimi na európskej úrovni.

V súťaži okrem prestíže, titulu Dedina roka 2017práva reprezentovať Slovensko v európskej súťaži môže Vaša obec získať finančné prostriedky pre podporu obnovy obce a vecné ceny od vyhlasovateľov a partnerov súťaže.

Z Prešovského kraja v súťaži naposledy zabodoval Spišský Hrhov. Obec s titulom Dedina roka 2015 prezentovala príkladný rozvoj miestneho hospodárstva s využitím inovatívnych foriem podpory zamestnanosti, vzorovú starostlivosť o dedinu, krajinu a životné prostredie či racionálne využívanie lokálnych zdrojov. Zaujala aj zachovávaním vidieckej pospolitosti, partnerstiev, hmotného a nehmotného dedičstva, ako aj starostlivosťou o obyvateľov obce.

Internetové hlasovanie verejnosti bude prebiehať od 15. mája do 31. júla 2017.

www.obnovadediny.sk

Plagát súťaže Dedina roka 2017