Prezentácia knihy vo vranovskej knižnici

Marián Gešper: Apoštoli národného ducha

Kultúra

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou pozýva verejnosť v stredu 29. novembra 2017 o 16.30 h na prezentáciu knihy regionálneho autora a súčasného predsedu Matice slovenskej JUDr. Mariána Gešpera.

Kniha s názvom Apoštoli národného ducha ponúka  biografické a kultúrnohistorické články, črty, reflexie a štúdie, ktoré sa týkajú známych i opomínaných, zabudnutých a skresľovaných osobností, udalostí  i míľnikov moderných slovenských dejín 19. a 20. storočia.

Marián Gešper sa venuje publicistickej tvorbe, je autor štúdií a článkov z odborov biografia, národné, kultúrne a cirkevné dejiny a právo, ktoré uverejňuje v periodikách Slovenské národné noviny a Slovenské pohľady, ale aj v Magazíne Slovensko, Bulletine slovenskej advokácie, Evanjelickom posle spod Tatier, či Matičnom východe, čo je periodikum Krajskej rady MS v Prešove.

V novembri 2017 sa stal novým predsedom Matice slovenskej (MS), kde ho zvolilo Valné zhromaždenie MS.

Beáta Ocilková
Hornozemplínska knižnica

Pozvánka na prezentáciu knihy Apoštoli národného ducha- Marián Gešper 29.11.2017 o 16.30

Publikované: 22.11.2017 / Aktualizované: 22.11.2017 HoreTlačiť