Letné aktivity v múzeu

Tvorivé leto v Múzeu Andy Warhola v Medzilaborciach

Kultúra

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach pripravilo v letných mesiacoch  pre návštevníkov rôzne aktivity.

V mesiaci júl sme realizovali každý štvrtok v týždni tematické prednášky a návštevníkom múzea bol v popoludňajších hodinách k dispozícii aj ateliér s možnosťou vyskúšať si rôzne výtvarné techniky, ktorých inšpiráciou je, samozrejme - tvorba Andyho Warhola. Návštevníci vyhľadávajú tieto aktivity, informujú sa o nich, radi si nimi spestria prehliadku múzea.

Výtvarné dielne, ktoré sme pre nich pripravili, vychádzajú z umeleckého zámeru, ideí a expozícií MMUAW. Každá je inšpirovaná rôznymi aspektmi tvorby Andyho Warhola a jeho synovca Jamesa. Zároveň sú koncipované tak, aby sa do nich mohli zapojiť návštevníci rôznych vekových kategórií (rôznych generácií).

Prednášky ("O farbách", "James Warhola", "Art from art" a "STREET-ART vs. POP-ART") odzneli nielen v priestoroch ateliéru, ale aj priamo v expozícii pri konkrétnych dielach Andyho Warhola.

Návštevníkom múzea sa počas týchto aktivít venovali muzeoedukologička, lektorky MMUAW ale aj dobrovoľníčky – študentky Gymnázia v Medzilaborciach.

Svoje diela niektorí návštevníci nechávajú v múzeu, ale často si svoj obrázok berú na pamiatku.

Vstup na prednášky a tvorivé dielne nebol spoplatnený. Materiál poskytlo múzeum, takže aj náhodní návštevníci, ktorí netušili, že práve prebieha takáto aktivita, mali možnosť zapojiť sa do tvorby.

Jarka Suchá
lektorka MMUAW