Krása a hnus zoskupenie Med a prach

Divadelno-scénické predstavenie v Tatranskej galérii - zrušenie predstavenia

Kultúra

OZNAM - ZRUŠENIE PREDSTAVENIA

S ľútosťou Vám oznamujeme, že z dôvodu choroby hlavnej predstaviteľky je divadelné predstavenie Krása a hnus dňa 30. októbra 2017 o 18.00 h ZRUŠENÉ!

O predstavení

Divadelné zoskupenie Med a prach, ktoré ako jedno z mála telies na Slovensku spája súčasne výtvarné, hudobné a divadelné umenie sa Vám v Poprade 30. októbra o 18.00 h predstaví s autorským projektom Krása a hnus.

Projekt pozostáva z troch samostatných diel. Jeho prvou časťou je scénické dielo s podtitulom „Nezastupiteľnosť nepomenovateľného“, ktoré lavíruje na hranici medzi inštaláciou, performanciou a inštalovaným koncertom. Pre jeho stvárnenie sa v každom meste vyhľadávajú svojské priestory, ktoré pomáhajú dotvárať celkovú koncepciu predvádzaného diela.

Scénické dielo bolo pripravené predovšetkým pre galerijné priestory, resp. pre industriálne či historické budovy. Tatranská galéria v Poprade tak spĺňa všetky atribúty svojského priestoru. Budova bývalej parnej elektrárne postavená začiatkom 20. storočia je príkladom industriálnej secesnej architektúry, ktorá po rekonštrukcii predstavuje unikátny galerijný priestor. Výraznou, či dokonca určujúcou zložkou divadelného predstavenia je muzikalita a inštrumentálnosť, ktorú pre Krásu a hnus famózne zložil libretista, režisér a hudobný skladateľ Andrej Kalinka.

Tvorcovia diela predstavili proces odhaľovania jednotlivých vrstiev reflektovaného krásna, a to najmä v kresťanskej kultúrnej tradícii. Súčasťou predstavenia sú rôzne za sebou idúce scénické obrazy, animované objekty, pohybové akcie, videoprojekcie a najmä divákov zaujme výrazná autentická hudobnosť diela.

Med a prach je voľné umelecké zoskupenie autorov a interpretov z oblasti výtvarného umenia, divadla a hudby, ktorí tvoria spoločné diela na pomedzí performancií, divadelných predstavení, koncertov či inštalácií. Ich tvorba je prezentovaná rovnako v divadlách, ako v galériách alebo na koncertných pódiách.
.

Tatranská galéria v Poprade

• Miesto konania: Tatranská galéria v Poprade, Hviezdoslavova 12
  • Termín konania: 30.10. 2017 o 18.00 h