Objavovanie Prešovského kraja na bicykli vyvrcholí v Prešove

Cyklopátrania Prešovským krajom ukončia preteky v Prešove

Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod

PREŠOV (30. august 2017) – Zábavno-poznávacie preteky Cyklopátrania Prešovským krajom vyvrcholia 9. septembra pretekom v Prešove. Cyklisti rôznych vekových a výkonnostných kategórií objavia zaujímavosti krajského mesta a jeho okolia.

Nezvyčajné poznávacie preteky Cyklopátrania Prešovským krajom organizuje už štvrtý rok Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. Cyklopátrania predstavujú cyklistom zaujímavé miesta v Prešovskom kraji, ktoré je možné navštíviť na bicykli.

V lete 2017 ide o sériu štyroch podujatí. V júni spoznali cyklisti Červený Kláštor a Pieniny, v júli Svidník a okolie, v auguste sa vybrali na slovensko-poľské pohraničie so štartom v Malom Lipníku. Spolu išlo o takmer dvesto účastníkov. Cyklopátranie v Prešove sa uskutoční po tretí krát, minulý rok sa ho zúčastnilo 110 cyklistov. Preteky sú určené širokej verejnosti, súťažiť môžu jednotlivci aj dvojice.

Súťaží sa na bicykli s pomocou mapy a aplikácie

Cyklisti budú mať k dispozícii pätnásť zaujímavých miest, na ktoré sa môžu vybrať počas päťhodinového časového limitu. Body za navštívenie miest zbierajú prostredníctvom hry Cyklopátranie Prešov 2017 vo voľne dostupnej aplikácii Objavujme. Na každom mieste sa prostredníctvom aplikácie zlokalizujú a získajú tak súťažné body. Súťažné miesta sú rôznej náročnosti, cyklisti si ich vyberajú podľa vlastného uváženia. Všetky miesta majú vďaka aplikácii vo svojom mobile, môžu si z nich vyberať a jednoducho sa orientovať v teréne. V aplikácii ich nájdu už deň pred pretekmi.

Súťaží sa v ôsmich kategóriách: ženské, mužské a zmiešané dvojice so súčtom veku do 60 rokov a nad 60 rokov a sólo kategórie mužov a žien bez ohraničenia veku.

„Tohtoročné Cyklopátranie v Prešove a okolí predstaví cyklistom najznámejšie turistické atrakcie tejto lokality a ako je už zvykom, aj tento rok k nim pridáme i také súťažné miesta, ktoré sú málo známe, ale rozhodne zaujímavé, nezvyčajné, viažu sa k nim legendy alebo tajomné príbehy. Opäť pôjde o kombináciu miest v prírode i v meste a okolitých obciach,“ predstavil prešovský poznávací pretek Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

Štart pretekov je o 10.00 hod. v areáli Starej Dúbravy (Dúbravská 1, Prešov), cieľ na rovnakom mieste o 15.00 hod. Po vyhodnotení pretekov sa uskutoční žrebovanie víťaza bicykla Škoda a záverečná cyklopárty.

Všetky informácie nájde verejnosť na stránke KOCR Severovýchod Slovenska www.severovychod.sk .

Barbora Čechová
marketing/PR KOCR Severovýchod Slovenska