LEGENDARIUM zabaví celú rodinu

Cestujte s legendami Prešovského kraja

Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska

Tajomní hrdinovia, krásne panie, statoční rytieri, ale aj čerti, víly, kúzla a mágia. Legendárni hrdinovia Prešovského kraja znovu ožívajú, aby rodinám s deťmi priniesli zábavné leto plné dobrodružstva a zábavy.

Vytvoriť počas voľných dní program pre deti tak, aby sa zabavili, a aby sa zároveň nenudili ani dospelí, je pre rodičov náročná úloha. Hodiny hľadania na internete, plánovanie, čítanie recenzií a aj tak sa nakoniec neviete poriadne rozhodnúť a rozmýšľate, či vašu ratolesť neponesiete na kopec na chrbte, že zaspí v múzeu alebo ohundre ďalšiu návštevu hradu. Uľahčite si plánovanie a strávte leto s legendami Prešovského kraja. Výlety sú vytipované na mieru deťom a navyše ich poznávanie bude baviť. Na každom mieste ich čaká nielen dobrodružstvo, ale aj odmena.

Legendárnych hrdinov nájdete v mobilnej hre LEGENDARIUM GO! a na nálepkách, ktoré deti môžu zbierať do špeciálnej stolovej hry.

hra zovrazená v mobile, stolná hra, dekoračné obrázky legendária

Zábavná hra a cestovanie s hrdinami

Za pomoci interaktívnej mobilnej hry, zbierania nálepiek a na audio nahrávkach sa dozviete, prečo čert nikdy nevkročí do Sniny, kto straší za mestskými hradbami Levoče alebo kto ulúpil poklad v Kežmarku. Spolu 15 legendárnych hrdinov predstavuje svoje príbehy a zaujímavé miesta, na ktoré sa môžu deti s rodičmi vydať. Na miesta vás navedie mobilná aplikácia LEGENDARIUM GO, ktorá je zároveň hrou so súťažou. Je voľne dostupná. Hráč v nej nájde 15 hrdinov, s každým z nich sa môže hrať a zbierať skóre. V hre nájdu hráči vyše 80 tipov na výlety, ktoré sú spojením prírody, histórie, športu a zábavy. Už za dve lokalizácie sa im navyše odomkne nahrávka legendy, ktorú si môžu stiahnuť a započúvať sa do pútavých príbehov v podaní hercov z Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Body za lokalizácie sa v garantovaných hraniciach menia na zľavové kupóny do ďalších zariadení a po prejdení všetkých miest získa hráč vstupenku do AquaCity Poprad.

Okrem využitia moderných technológií ponúka LEGENDARIUM aj zbieranie nálepiek na legendárnych miestach. Navštíviť môžete múzeá, hrady, zábavné parky, lanové centrá, ihriská, jaskyne, ranč a mnoho iných miest. Na každom jednom z nich získate unikátnu nálepku do stolovej hry. A ako získať stolovú hru? Úplne zadarmo k vstupnému za navštívenie prvého legendárneho miesta. Každá nálepka má navyše súťažný ústrižok, ktorý môžete poslať do žrebovania o ďalšie zaujímavé ceny. Žrebovanie funguje ako tombola, čím viac ústrižkov jeden návštevník nazbiera, tým viac má súťažných ústrižkov v záverečnom žrebovaní. Všetky miesta sú vybrané tak, aby rodinám ponúkli zábavu spojenú s poznávaním. Pred vstupom do zariadení čaká deti originálna fotopostavička legendárneho hrdinu. A za šesť nazbieraných nálepiek získajú pexeso zdarma.

Boli ste už niekedy v Levoči? Spoznajte mesto a jeho okolie s legendárnou Bielou pani, ktorá za mestskými hradbami straší až dodnes. Spoznajte s ňou strašidelnú klietku hanby, pamiatky UNESCO, nakuknite do útrob radnice s múzeom, okúpte sa na biokúpalisku alebo vylezte ku zvláštnemu prameňu na Sivej brade. Z Levoče je na skok do Vysokých Tatier, kde na vás už čaká víla Kvetuška s bohatým programom alebo blízky Poprad, ktorým vás prevedú zábavní neandertálci. Legendárni hrdinovia vás pozývajú vycestovať do 15 lokalít a ich okolia: Medzilaborce, Bardejov, Stará Ľubovňa, Poprad, Prešov, Sabinov, Kežmarok, Snina, Levoča, Pieniny, Hanušovce nad Topľou, Humenné, Svidník/Dukla, Ždiar/Belianske Tatry a Vysoké Tatry. Každá legenda má v ponuke pohyb, prírodu, zábavu aj nevídané atrakcie, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Všetky informácie nájdete na www.legendarium.info.

Mgr. Barbora Čechová
marketing/PR KOCR Severovýchod Slovenska