Fotografická súťaž o najkrajšie zábery Prešovského kraja

Piaty ročník fotografickej súťaže Choď a foť

Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska vyhlásila piaty ročník fotografickej súťaže Choď a foť. Spoločným motívom súťažných fotografií sú krásy a zaujímavosti Prešovského kraja. Fotografie finalistov súťaže sa znova dočkajú vlastnej putovnej výstavy.

Piaty ročník fotografickej súťaže Choď a foť opäť čaká na zaujímavé zábery z Prešovského kraja. Do 15. októbra 2017 môžu amatérski i profesionálni fotografi zasielať svoje fotografie v štyroch súťažných kategóriách: Príroda, Kultúra, tradície a história, Šport a Black&white. Podmienkou je, aby fotografia bola zhotovená na území Prešovského kraja.

O víťazoch v štyroch kategóriách rozhodne odborná porota, ktorej bude opäť predsedať známy fotograf Ján Štovka. Svojho favorita vyberú i fanúšikovia Severovýchodu Slovenska na Facebooku.

Prešovský kraj ponúka množstvo zaujímavých miest, budeme sa tešiť na všetky zábery, ktoré zdokumentujú jeho rôzne zákutia. Veríme, že po zverejnení budú inšpiráciou na výlety pre mnoho ľudí. Predošlé ročníky súťaže mali veľký ohlas u verejnosti. Autori finálových fotografií sa môžu opäť tešiť na putovnú výstavu, ktorá odštartuje vernisážou v Divadle Jonáša Záborského v Prešove v novembri 2017,“ pozýva do súťaže Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

Hlavným cieľom súťaže je podpora domáceho cestovného ruchu, prezentácia krás Prešovského kraja a zvyšovanie návštevnosti atraktivít v Prešovskom kraji.

Aktuálna putovná výstava s finálovými fotografiami z roku 2016 sa 29. mája presúva z Divadla Jonáša Záborského do spoločenskej sály kultúrneho strediska v Stropkove, odtiaľ poputuje do ďalších miest. Fotografie z predošlých ročníkov prezentovali krásy Prešovského kraja nielen v mnohých slovenských mestách, ale aj v Bruseli či českom Kroměříži.

Kalendár Objavuj Prešovský kraj zostavený z finálových fotografií patrí už dva roky za sebou k najkrajším nástenným kalendárom Slovenska. V roku 2016 získal prvé miesto a v roku 2017 druhé miesto v súťaži Najkrajší kalendár Slovenska – regióny, ktorú každoročne organizuje Klub fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov. Viac informácií o súťaži nájde verejnosť na stránke www.severovychod.sk.

Viac informácií:

Prešov 22. mája 2017