Prešovský kraj a Lurdy chcú naďalej rozvíjať pútnický turizmus

Spolupráca s francúzskymi partnermi má veľký potenciál

Medzinárodná spolupráca

Predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský má za sebou prvé rokovanie na medzinárodnej úrovni. V Bratislave sa v utorok 5. decembra 2017 stretol s primátorkou mesta Lurdy Josette Bourdeu. Partnerstvo oboch samospráv spája dlhoročná úspešná spolupráca.

Pracovné stretnutie najvyšších predstaviteľov Prešovského kraja a hlavného mesta katolíckych pútí vo Francúzsku malo posilniť vzájomné vzťahy a spoločné aktivity samospráv v blízkej budúcnosti. „S našimi francúzskymi partnermi máme nadštandardné kontakty, ktoré chceme rozvíjať najmä v oblasti pútnického turizmu a ochrany kultúrneho a historického dedičstva. Ako to bolo už viackrát deklarované, vidíme v partnerstve veľký potenciál , ktorý chceme rozvíjať a podporovať,“ povedal predseda PSK Milan Majerský.

Nový župan chce pokračovať v bilaterálnej spolupráci i naštartovaných aktivitách, ktoré sa zintenzívnili najmä po spustení leteckej linky Lurdy – Krakov v marci tohto roku. Partneri prejavili veľkú ambíciu rozvíjať cestovný ruch, predstaviť oba veľmi podobné regióny ako atraktívne miesta dovoleniek a oddychu recipročne na veľtrhoch cestovného ruchu, na spoločných worshopoch i ďalších výmenným podujatiach. Ako sa vyjadrili francúzski zástupcovia, pre Lurdy, ktoré sú medzinárodným centrom duchovného turizmu, je mimoriadne atraktívna najmä spolupráca s pútnickými miestami v Prešovskom kraji. V tejto oblasti vidia veľké možnosti pre získanie novej klientely turistov i pútnikov, ktorým majú čo ponúknuť.

E-mail: hovorca(at)vucpo.sk

dasa.jelenova(at)vucpo.sk