INFORMAČNÝ DEŇ programu ENI

Prezentované výsledky z informačného dňa

Cezhraničná spolupráca

V Prešove - v priestoroch Úradu Prešovského samosprávneho kraja sa dňa 28. júna 2017 konal informačný seminár s názvom INFORMAČNÝ DEŇ Programu ENI Maďarsko – Slovensko – Rumunsko – Ukrajina 2014 - 2020. Toto podujatie organizoval Úrad vlády Maďarska pôsobiaci v roli Riadiaceho orgánu programu v spolupráci so Spoločným technickým sekretariátom programu a Odborom cezhraničnej a medzinárodnej spolupráce Prešovského samosprávneho kraja.

Cieľom podujatia bolo priblížiť  potenciálnym  žiadateľom z Prešovského kraja podmienky 2. výzvy na predkladanie projektov v rámci Programu ENI Maďarsko – Slovensko – Rumunsko – Ukrajina 2014 – 2020, zameraného na podporu spolupráce s Ukrajinou. Komunikačným jazykom bol slovenský jazyk.

V rámci prednášky žiadatelia získali cenné informácie o priebehu výzvy, o podmienkach projektového partnerstva, o projektových a programových dokumentoch, o finančnom plánovaní projektov ako aj o všetkých podmienkach potrebných pre úspešnú realizáciu projektu.

Hlavným cieľom programu je zintenzívnenie spolupráce medzi regiónmi Zakarpatia, Ivano-Frankivska a Černivetskej oblasti s oprávnenými územiami členských štátov EÚ.  Na program sú pridelené finančné prostriedky vo výške 81 347 200 €.

Prezentáciu z informačného dňa na stiahnutie nájdete priamo našej na  webovej stránke.

Bližšie informácie o výzve a jej dokumentov  nájdete v anglickom jazyku na stránke https://huskroua-cbc.eu/calls/2nd-call-for-proposals. Na uvedenom odkaze je dostupná na stiahnutie aj  Príručka pre žiadateľa v slovenskom jazyku.

PhDr. Lenka Karnižová
Odbor cezhraničnej a medzinárodnej spolupráce Prešovský samosprávny kraj

Publikované: 21.07.2017 / Aktualizované: 07.08.2017 HoreTlačiť