Deň Európskej spolupráce

logo programu - Interreg Poľsko - Slovensko PL-SK

16. septembra 2017 / Szczawnica / štart: 9:30

Cezhraničná spolupráca Poľsko - Slovensko

16. septembra 2017 Vás pozývame na spoločné oslavy Európskeho dňa spolupráce 2017 organizovaného programom Interreg V-A Poľsko – Slovensko. Podujatie sa uskutoční pod holým nebom a začne sa o 9:30 hod. v areáli Centra kultúry a rekreácie Promechatka (ul. Główna 31, Szczawnica).

K účasti pozývame všetkých sympatizantov programu, projektových partnerov a turistov a obyvateľov obcí Szczawnica, Leśnica, Červený Kláštor, Spišská Belá a okolia. Účasť na podujatí je bezplatná.

V rámci Európskeho dňa spolupráce sú naplánované početné atrakcie zamerané na propagáciu spolupráce na obidvoch stranách poľsko-slovenskej hranice. Pre milovníkov aktívneho odpočinku sme naplánovali bežecko-cyklistické preteky po malebných pieninských chodníkoch. Podujatie je určené rovnako dospelým, ako aj tým najmladším. Organizátori zabezpečujú bicykle, časomieru, občerstvenie pre pretekárov a atraktívne ceny.

Formulár prihlášky bude dostupný od 6. septembra programu. Maximálny počet účastníkov je 80 osôb. Rozhoduje poradie podania prihlášky.

Slávnostné otvorenie osláv Európskeho dňa spolupráce je naplánované na 14:00 hod. Po krátkej prezentácii nášho programu prídu na pódium profesionálni inštruktori salsy, ktorí povedú poľsko-slovenskú hodinu tanca pre všetkých účastníkov. Po hodine salsy budú roztancovaní účastníci podujatia pod holým nebom pokračovať v zábave pri zvuku hudby hranej regionálnou kapelou.  Ako prvá na scéne vystúpi Ľudová hudba FS Čačina, hrajúca slovenskú goralskú hudbu. Po nej svoje vystúpenie začne Folk Power Music – poľský súbor hrajúci regionálnu hudbu v modernom vydaní. Počas trvania koncertov bude k dispozícii kuchyňa s grilom, ktorá bude bezplatne podávať občerstvenie pre účastníkov. Plánované množstvo podaných jedál je asi 300 porcií.

Dúfame, že sa v čo najväčšom počte zúčastníte na podujatí a spoločne oslávime úspechy nášho programu v poľsko-slovenskom pohraničí.

Viac informácií nájdete na stránke Programu.

Plagát pozvánka

Publikované: 11.09.2017 / Aktualizované: 11.09.2017 HoreTlačiť