Moderný Izrael v SPŠ v Snine

Prednáška na Strednej priemyselnej škole v Snine

V piatok 18. novembra 2016 sa konala v Strednej priemyselnej škole v Snine zaujímavá, nadväzujúca aktivita na minuloročný slovensko-izraelský výmenný projekt. Uskutočnila sa prednáška na tému: Moderný Izrael a prednášajúcim bol vzácny hosť - riaditeľ medzinárodného kresťanského veľvyslanectva Jeruzalem so sídlom v Bratislave – pán Peter Švec.

Prednáška bola rozdelená do dvoch častí.

Najskôr prednášajúci zisťoval, čo našim žiakom ako prvé napadne pri pojme Izrael a v druhej časti boli poskytnuté informácie o Izraeli – z každej oblasti, ale hlavne zamerané na súčasný život, na dnešný Izrael, v čom vyniká, čím nás môže osloviť, čo o ňom nevieme, čím nás oslovuje.

Prekvapujúce bolo pre viacerých prítomných, ako k nám prenikajú bežné veci z Izraela a ani si to neuvedomujeme, aj keď sa s nimi denno-denne stretávame. Žiakov upútali hlavne IT technológie, ale dozvedeli sme sa aj, že Izrael sa označuje za startupovú veľmoc, či že vyšľachtenie sherry paradajok má izraelský pôvod, ale aj pohľad na prekrásnu prírodu a historické pamiatky Izraela bol jedinečný.

Zaujímavá prednáška bola veľmi inšpiratívna, motivačná a pevne veríme, že zároveň bude aj začiatkom ďalšieho ročníka slovensko-izraelského výmenného projektu.

PaedDr. Alena Romanová

Fotogaléria: