Košice IT Valley 2016

Združenie Košice IT Valley ocenilo 21. júna žiakov a študentov základných a stredných škôl za ich úspechy v matematických a informatických súťažiach.

Študentov a pedagógov privítala výkonná riaditeľka spoločnosti Košice IT Valley, Kristína Kertészová, a viceprezident pre financie T-Systems Slovakia, Marek Rešovský. Úspešným riešiteľom odovzdali diplomy Marek Rešovský a Jaroslav Porubän, vedúci katedry Fakulty elektrotechnického inžinierstva a informatiky Technickej univerzity v Košiciach a Gabriel Semanišin, dekan Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Veľmi nás teší, že medzi ocenenými bol aj študent 3. ročníka Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Prešove – Marek Gogoľ, ktorý získal čestné uznanie za svoje úspechy v informatických súťažiach.

Ocenení študenti zároveň mali príležitosť dozvedieť sa niečo aj o spoločnosti T-Systems Slovakia, ktorú im predstavil Martin Kandráč. Súčasťou tohto slávnostného aktu bola aj obhliadka priestorov spoločnosti, kde zamestnanci z oddelenia Telekom IT oceneným žiakom a študentom priblížili svoju prácu.
Nášmu študentovi Marekovi Gogoľovi srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov v informatických súťažiach.

Prešov 27. júna 2016

Mgr. Ivana Kurtyová