Internetová stránka Prešovského kraja medzi najlepšími

Striebro v súťaži Zlatý erb

Slávnostné vyhodnotenie a odovzdávanie cien súťaže Zlatý erb 2016 sa uskutočnilo 15. novembra 2016 v rámci medzinárodného kongresu ITAPA 2016 v Bratislave.

Záštitu nad súťažou aj tento rok prevzal Peter Pellegrini, digitálny líder SR a podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu. Ceny odovzdávali pani Erika Jurinová (predsedníčka Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny), Milan Galanda (generálny sekretár ÚMS) a Lucia Kondáš (zástupkyňa medzinárodného kongresu ITAPA).

Ceny Zlatý erb sú udeľované v troch hlavných kategóriách - najlepšia stránka samosprávneho kraja, najlepšia stránka mesta a mestskej častinajlepšia stránka obcí.

Prešovský samosprávny kraj sa v súťaži Zlatý Erb – súťaži o najlepšiu internetovú stránku a elektronické služby Slovenska v kategórii samosprávnych krajov umiestnil na krásnom druhom mieste. Internetová stránka Prešovského samosprávneho kraja www.po-kraj.sk získala v súťaži Zlatý erb 2016 strieborné ocenenie v kategórii Najlepšia stránka samosprávneho kraja. Opätovne sme potvrdili, že Prešovský kraj pratí k najlepším na Slovensku.

V kategórii samosprávnych krajov zlato získal Bratislavský samosprávny kraj a bronzové umiestnenie patrilo Trenčianskemu samosprávnemu kraju. V kategórii miest a obcí sa víťazmi stali mesto Martin a obec Trnavá Hora.

Webové stránky samospráv súťažia v Zlatom erbe od roku 2004. Prešovský samosprávny kraj doteraz obsadil sedem prvých miest (2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 a 2015), dve druhé miesta (2004, 2016) a jednu tretiu priečku (2006). PSK v roku 2010 získal aj špeciálne ocenenie – Najlepšia bezbariérová stránka samospráv.

V Prešovskom kraji získali ocenenie so svojou webovou stránkou aj mesto Prešov (3.miesto) a obec Ľubica (4. miesto).

Okrem hlavných kategórií boli udelená aj špeciálna cena, ktorú tento rok získalo mesto Čadca za najlepšiu bezbariérovú stránku samospráv.

Cenu GrandPrix súťaže ZlatyErb.sk 2016 – hlavnú cenu - obhájilo po druhýkrát mesto Martin, ktoré bolo zároveň nominované na medzinárodnú „Cenu EuroCrest“ za Slovenskú republiku.

Súťaž ZlatyErb.sk od roku 2004 každoročne vyhlasuje Únia miest Slovenska a občianske združenie eSlovensko. Hlavným cieľom je podporiť informatizáciu slovenských samospráv, oceniť výnimočné projekty, podporiť výmenu skúseností a ohodnotiť snahu samospráv využívať informačno-komunikačné technológie.

Publikované: 16.11.2016 / Aktualizované: 11.01.2017 HoreTlačiť