Elektrotechnika hrou

Stredná priemyselná škola elektrotechnická (SPŠE) v Prešove zorganizovala v tomto školskom roku pre žiakov základných škôl súťaž s názvom Elektronika hrou.

Súťaž pozostávala z troch domácich kôl, ktoré prebehli od 15. apríla do 31. mája a jedného školského škola, ktoré sa uskutočnilo 27. júna na pôde našej školy. Do spomínaného školského kola postúpili štyri tímy, ktoré mali v časovom limite odsimulovať zadania, prakticky ich pozapájať a urobiť niekoľko jednoduchých meraní na potvrdenie odsimulovaných hodnôt. Po súťaži nasledovala pre žiakov základných škôl prehliadka SPŠE a vyhodnotenie najlepších tímov.

Prvenstvo získal tím Základnej školy na Ulici Československej armády z Prešova, a to Andrej Bača a Šimon Potočňák. Každý z nich si prevzal digitálnu spájkovaciu stanicu ZD-931 a pre svoju školu získali päť digitálnych multimetrov UNI-T UT33C. Na 2. mieste sa umiestnil Adam Borovička zo ZŠ na Štúrovej, Hanušovce nad Topľou, ktorý si odniesol digitálny multimeter UNI-T UT54. Ako tretí skončil Rastislav Petrisko, ktorý reprezentoval ZŠ, Májové námestie z Prešova. Súťažiaci získal digitálny multimeter UNI-T M890G.

Zaujímavé ceny do súťaže spolufinancovalo Združenie elektrotechnického priemyslu, ktoré aj takýmto spôsobom propaguje odbor elektrotechniky, motivuje žiakov základných škôl k výučbe elektrotechniky a napomáha k vyhľadávaniu talentovaných žiakov.

Prešov 29. júna 2016

Mgr. Jana Pavlišaková