Aktivity Strednej priemyselnej školy v Snine

SPŠ v Snine vzdeláva najmenších - Bezpečnosť na cestách

Vedomosti o doprave = bezpečnosť na cestách pre KVETINKOVO A ZVEDAVÚ KUKUČKU

Dôležitými nadstavbovými aktivitami Strednej priemyselnej školy v Snine sú činnosti, ktorých cieľom je šíriť osvetu, vzdelávať, názorne ukázať, vysvetliť a viesť najmä najzraniteľnejšie skupiny účastníkov cestnej premávky, a to chodcov, cyklistov, detí a seniorov, k bezpečnosti na cestách.

V rámci dotácie - Bezpečné mesto Snina, ktorú sme získali z rozpočtu mesta Snina, sme zorganizovali pre Materské školy KVETINKOVO na Palárikovej ulici v Snine a ZVEDAVÚ KUKUČKU na Kukučínovej ulici v Snine dopravnú akciu, ktorej cieľom bolo vysvetliť najmladším účastníkom cestnej premávky význam základných dopravných značiek, poukázať na správanie sa na ulici a ceste, ale aj na význam reflexných prvkov. Interaktívna spolupráca bola veľmi aktívna, pretože na otázky boli okamžite rúčky hore a nasledoval prúd odpovedí a množstvo príkladov z praxe a už aj z „osobnej skúsenosti“.
Po teórii sa išlo na praktický výcvik – zatiaľ ešte len skúška na pedál kárach, kde na autocvičisku si malí šoféri vyskúšali jazdu slalomovou traťou a ovládanie pedál kár.

Skvelými sprievodcami malých boli ich veľkí navigátori – žiaci SPŠ v Snine, ktorí ich usmerňovali a pomáhali sa im zorientovať vo svete veľkej školy. Poďakovanie patrí pani riaditeľkám a učiteľkám obidvoch materských škôl a organizačnému tímu SPŠ v Snine, ktorí túto vynikajúcu akciu pripravili, samozrejme s podporou mesta Snina.

PaedDr. Alena Romanová

Fotogaléria: