Vzácne medaily z FOURFEST

17.06.2015

Úspešné humenské kaderníčky a kozmetičky

Dňa 11. júna sa konal ôsmy ročník podujatia FOURFEST – Medzinárodné majstrovstvá krajín V4 v odborných zručnostiach žiakov stredných odborných škôl. Organizátorom súťažného festivalu bola Stredná odborná škola obchodu a služieb Rimavská Sobota. Študenti zo Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska si pod dohľadom odbornej poroty, v ktorej nechýbal Branislav Grőhling, zmerali svoje zručnosti a schopnosti.

Po piatykrát sa súťaže zúčastnili aj žiaci zo Strednej odbornej školy v Humennom. V súťaži kaderníkov, v kategórii spoločenských účesov na tému Dámsky svadobný účes pre nevestu – drdol, získala žiačka II.B Alexandra Fedáková obdivuhodné 1. miesto. Nikola Kidalová, žiačka II.B, ktorá súťažila v rovnakej kategórii, sa umiestnila na 2. mieste.

Odborná porota hodnotila prácu súťažiacich podľa kritérií, ktorými boli módnosť, vypracovanie účesu, celkový dojem a originalita. V súťaži kozmetičiek v kreatívnom líčení na tému Plesové líčenie – extravagantný make-up súťažila žiačka III.D Darina Veľasová. Všetky podmienky a vopred stanovené kritériá zvládla bravúrne, o čom svedčí 3. miesto. Prezentácia skvelého výkonu bola podporená dôslednou prípravou, výberom vhodných spoločenských šiat i zladeným líčením.

Vynikajúci pocit z kvalitne predvedenej práce a nakoniec vytúženého úspechu je vizitkou zodpovedného prístupu, zmyslu pre detail a výbornej motivácie. Odvaha a chuť pracovať sa nám odmenili v podobe búrlivého potlesku divákov, ktorí prišli podporiť svojich favoritov. Prínosom pre našich žiakov boli nové zážitky, inšpirácie a neoceniteľné skúsenosti.

Poďakovanie patrí všetkým súťažiacim i majsterkám odbornej výchovy Bc. Petronele Kakošovej a Bc. Miroslave Kováčovej, ktoré žiakov na súťaže pripravili a zásluhou ktorých žiaci výborne reprezentovali nielen našu školu, ale aj Prešovský samosprávny kraj.

Humenné 15. júna 2015

RNDr. Oľga Skysľaková