Úspech SPŠ v Snine

Stredná priemyselná škola v Snine má udelenú VET MOBILITY CHARTER

Stredná priemyselná škola v Snine si podala projekt na získanie Charty 2016 v rámci ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER 2016, podobne ako ďalších 22 stredných odborných škôl a obchodných akadémií z celého Slovenska. Podmienky boli veľmi náročné, ale naša škola ich splnila, a tak sme s napätím očakávali výsledky výberovej komisie. Úspešných bolo celkom 12 škôl a z Prešovského kraja len Stredná priemyselná škola v Snine.

VET MOBILITY CHARTER je pre školu známkou najvyššej kvality v logistike projektového riadenia školy.
Ako sa v dokumente uvádza: „Charta predstavuje uznanie operačnej kapacity inštitúcie realizovať vysokokvalitné mobilitné projekty a oceňuje jej snahu o dosiahnutie vyššej internacionalizácie v oblasti odborného vzdelávania a prípravy prostredníctvom programu Erasmus+. Charta v oblasti odborného vzdelávania a prípravy tiež vyjadruje uznanie za vysokú kvalitu zrealizovaných mobilitných projektov a dlhodobý záväzok inštitúcie k neustálemu zlepšovaniu mobilít, ako aj za strategický prístup k organizácii a začleňovaniu mobilít do svojich aktivít“.

Charta tak oprávňuje našu školu k zjednodušenej procedúre k podávaniu projektov na nasledujúce obdobie - na roky 2015 až 2020.

Hlavným cieľom počas pobytu nášho žiaka na mobilitnej odbornej stáži v zahraničí bude aj naďalej prepojenie teoretického štúdia v škole s praktickou činnosťou vo firmách a súčasne pridanou hodnotou stáží bude rozvíjanie informačno-komunikačných technológií a jazykových odborných kompetencií. Najdôležitejším prvkom je získanie osvedčenia v rámci zásad medzinárodného systému overovania kvality ECVET, čím umožníme našim študentom, ktorí sa zúčastnia stáže a nadobudnú odborné kompetencie, mať dosiahnuté výsledky aj overené a validované.

Ako držitelia Charty sme sa zaviazali dodržiavať Záväzok kvality mobility v oblasti odborného vzdelávania a prípravy v rámci programu Erasmus+.

Stredná priemyselná škola v Snine svojou pracovitosťou, kreativitou a dôsledným plnením si povinností, ktoré vyplývali z doteraz realizovaných projektov, presvedčila, že je školou, ktorá má perspektívu a potenciál na realizáciu ďalších mobilitných projektov v rámci Európskej únie a Erasmus+, a preto jej právom patrí VET MOBILITY CHARTER.

Ďakujeme Národnej agentúre - Slovenskej akademickej asociácii pre medzinárodnú spoluprácu v Bratislave za prejavenú dôveru – veríme, že nesklameme!

PaedDr. Alena Romanová

Fotogaléria: