Spolupráca medzi SPŠ v Snine a Strojníckou fakultou TU v Košiciach

Nová významná etapa sa začala 27. novembra 2015, kedy sa spečatila spolupráca medzi Strednou priemyselnou školou v Snine a Strojníckou fakultou Technickej univerzity v Košiciach.

Dnešná doba si žiada pripravených odborníkov, ktorí musia prejsť kontinuálnym vzdelaním a keď chceme mať vynikajúcich konštruktérov, technológov, mechatronikov začať musíme už na strednej škole, a potom pokračovať na vysokej škole - na tom sa zhodli riaditeľka školy PaedDr. Alena Romanová a dekan fakulty prof. Ing. František Trebuňa, CSc. Prepojenie stredoškolského odborného vzdelávania, zosúladenie jeho obsahu s požiadavkami vysokej školy a praxe je prvoradá priorita, ktorá je dominantná pri tvorbe školského vzdelávacieho programu. Pri záverečnom vzájomnom rokovaní sa najvyšší predstavitelia obidvoch škôl dohodli na detailoch spolupráce, ktorá sa bude v najbližšom období sústreďovať najmä na participácii na spoločných projektoch v oblasti výskumu, na spoluúčasti žiakov školy pri špecifických meraniach v odborných laboratóriách na špecializovaných pracoviskách TUKE, na možnosti zúčastňovať sa odborných exkurzií, prednášok – buď v škole alebo v priestoroch TUKE. Ďalší prítomní členovia pracovného tímu z obidvoch strán – za TUKE: prof. Ing. Jozef Živčák, PhD. a za SPŠ: Ing. Eva Kresilová, Ing. ZdenekSnítil a Ing. Michal Roman – dohodli ďalšie detaily spolupráce s cieľom podporiť uplatniteľnosť absolventov strojárstva, elektrotechniky a techniky a prevádzky dopravy a celkovo odborného školstva po ukončení štúdia na trhu práce.

Súčasťou pracovného stretnutia bolo aj stretnutie s výkonným viceprezidentom Zväzu automobilového priemyslu SR Ing. Jaroslavom Holečkom, PhD. Po veľmi podnetnej prednáške na aktuálnu tému: „Vysoká škola ako príprava na povolanie alebo aby každý absolvent mal uplatnenie“, nasledovalo rokovanie, ktorého cieľom bolo predstaviť pánovi viceprezidentovi SPŠ Sninu, jej činnosť v oblasti automobilového priemyslu, dopravy a dohodnúť pracovné stretnutie v Snine.

PaedDr. Alena Romanová

Fotogaléria: